PODZIEL SIĘ

Według producentki Spider-Man: Far From Home Amy Pascal, filmy Marvela dziejące się w uniwersum tworzonym przez Sony będą istniały samodzielnie, poza tworzonym przez Disneya MCU.

Na pytanie, czy Morbius lub Kraven the Hunter będą istniały we własnym uniwersum, czy też będą powiązane z granym przez Toma Hollanda Peterem Parkerem Pascal odpowiedziała, że „najważniejsze jest dla nas to, by każdy film mógł stać na własnych nogach.”

„Przede wszystkim myślimy o tym, że Venom musi stać na własnych nogach, Far From Home musi stać na własnych nogach, Spider-Verse musi stać na własnych nogach. Muszą być przede wszystkim świetnymi filmami. Gdy to wyjdzie, możliwości jest bez liku.”

Chociaż Pascal nie bierze udziału w produkcji Morbiusa w Jaredem Leto w roli głównej, twierdzi, że projekt „zapowiada się wspaniale”. Kraven – w którym zobaczymy jednego z klasycznych wrogów z galerii złoczyńców Spider-Mana – w którego tworzeniu bierze udział między innymi Richard Wenk, scenarzysta The Equalizer, ma inspirować się powszechnie uznaną powieścią graficzną Ostatnie Łowy Kravena.

Od jakiegoś czasu słyszy się też o Silver & Black, spin-offie z Silver Sable i Black Cat w głównych rolach, które znane są z naprzemiennego stawania w szranki ze Spider-Manem i służenia mu pomocą.

Na tym polega piękno świata Spider-Mana. Jest tyle postaci, że to, co do tej pory zrobiliśmy, to jedynie wierzchołek góry lodowej,” mówi Pascal. „Ciągle wydzwania do mnie Dan Slott [były scenarzysta serii The Amazing Spider-Man] i mówi, że tego jeszcze nie zrobiliśmy, tamtego jeszcze nie zrobiliśmy!’

Jako że motyw multiwersum pojawią się zarówno w Spider-Verse, jak i w Far From Home, Pascal nie ukrywa zainteresowania potencjalnym crossoverem między Spider-Manami Toma Hollanda, Toby’ego Maguire’a i Andrew Garfielda: „Tak, wszystko jest możliwe. To byłoby niezwykle interesujące.”

Istnienie multiwersum daje też możliwość spotkania się Petera Parkera Toma Hollanda i Venoma Toma Hardy’ego na wielkim ekranie – spotkania, do którego według plotek Sony wręcz desperacko chce doprowadzić w trzecim Spider-Manie tworzonym we współpracy z Marvel Studios.

„Multiwersum to genialny pomysł, bo daje nam nieskończone możliwości. Możemy zrobić dosłownie co tylko chcemy,” stwierdziła Pascal.

Kevin Feige, szef Marvel Studios zabrał głos w sprawie i twierdzi, że w zależności od decyzji Sony, taki crossover jest bardziej niż możliwy.

Venom, Kraven, Morbius, Silver Sable czy Black Cat to jedynie kropla w morzu postaci, do których prawa ma na ten moment Sony Pictures!

Spider-Man: Far From Home w kinach już 5 lipca!