Szósty sezon dobiegł końca, a w raz z nim otrzymaliśmy odpowiedź na pytanie zawarte w tytule. Tak Agent Phil Coulson powróci w ostatnim sezonie, ale to nie takie proste.

Przypomnijmy, że Phil umarł pod koniec piątego sezonu. W szóstym sezonie Clark Gregg (poprzednio grający Coulsona) wcielił się w role Sarge’a, gdzie większość odcinków szukała odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Sarge wygląda wygląda jak były dyrektor Tarczy. W którymś odcinku z tych końcowych dowiedzieliśmy się, że Sarge wygląda tak, bo kiedy Coulson wszedł do “wymiaru strachu” trzy monolity stworzyły nowego Phila w innej przestrzeni i na innej planecie wiele lat temu. Nowy Coulson został tam, kiedy Gravitonium zostało zamknięte.

Nowe ciało przejął niematerialny byt z innej przestrzeni, ale zapłacił za to wysoką cenę, gdyż stracił wspomnienia swoje i swojego nowego ciała. Pod koniec sezonu do Sarge zaczynały wracać wspomnienia, kiedy już się wydawało, że jednak będzie dobrą postacią wszystko diabli wzięli. W momencie kiedy umarł Sarge umarła także jego powłoka.

Ostatnia scena ujawniła nam, że Coulson jednak powróci. Dokładniej mówiąc powróci jako LMD (Life-Model-Decoy) połączony z wszystkimi wspomnieniami Phila i wiedzą Chronicomów. Ma on być dla Macka prawą ręką i wsparciem w prowadzeniu Tarczy. Jest on póki co jedynym tak bardzo zaawansowanym technologicznie modelem.

Na koniec Coulson przywitał się wymownym “Hey, guys“, a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na ostatni sezon i mieć nadzieję, że również będzie pozbawiony zapychaczy.