PODZIEL SIĘ

Przed końcem pierwszej połowy sezonu, a zarazem wielkim crossoverem “Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” pozostał już jeden odcinek nowego serialu od The CW “Batwoman”. Jak ujawnia Entertainment Weekly będzie on zaskakujący dla fanów Batmana.

Jak w ostatnim czasie poinformowało Entertainment Weekly do serialu “Batwoman” dołączy Julia Pennyworth — córka Alfreda, wiernego kamerdynera Batmana. Po raz pierwszy pojawi się w odcinku “Tell Me the Truth”. Odgrywać ją będzie znana z serialu “The Royals” Christina Wolfe, która określiła swoją postać jako “przebiegłą i bystrą agentkę Brytyjskich Służb Specjalnych, która dzieli skomplikowaną przeszłość z Kate Kane. Promo odcinka ukazało walczącą na dachu Julię i Batwoman.

Julia sporadycznie pojawia się w komiksach już od lat 80. XX wieku, ale bardziej znaczącą rolę zaczęła odgrywać w połowie 2010 roku. Julia i jej ojciec są do siebie zrażeni, ale ta zaczyna odgrywać większą rolę w jego życiu — i w Batrodzinie — po kontuzji Alfreda. Następnie pojawia się w serii “Batwoman” w Rebrith DC, pomagając pokonać Many Arms of Death. Według EW w odcinku “Tell Me the Truth” pojawi się jeden z komiksowych członków Many Arms of Death — The Rifle (Garfield Wilson).

Tym sposobem “Batwoman” pokazuje, że korzysta z zasobności nie tylko Arrowverse, ale i świata komiksowego DC. Serial wprowadza dużą ilość nowych złoczyńców znanych jedynie z komiksów, a tym samym nie czerpie z przeszłości swoich kolegów po fachu — Arrowa czy The Flasha.

“Nie będziemy brali tych samych złoczyńców z Arrowverse. Używamy zupełnie nowych złoczyńców i bohaterów” — wyjaśnia Caroline Dries, showrunnerka “Batwoman”.

Odcinek “Tell Me the Truth” zostanie wyemitowany 18 listopada 2019 roku (czasu polskiego).