PODZIEL SIĘ

UWAGA, PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ POMNIEJSZE SPOILERY DO AVENGERS: ENDGAME

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

W pewnym momencie na początku Avengers: Endgame, część bohaterów dyskutuje na temat sensu podróży w czasie. War Machine (Don Cheadle) żartobliwie sugeruje, aby najzwyczajniej cofnąć się do czasów, gdy Thanos był jeszcze niemowlakiem, po czym szybko i łatwo pozbyć się problemu. Choć początkowo każdy myślał że to po prostu mroczny dowcip, część fanów szybko zauważyła, że może to być nawiązanie do komiksu Cosmic Ghost Rider. Co więcej, część kolekcjonerów zaczęła szerzyć tę informację na różnych forach i stronach internetowych, prawdopodobnie w celu podbicia rynkowej wartości 13 numeru serii Thanos z 2018. roku, w której to Cosmic Ghost Rider miał swój debiut.

Czy Endgame rzeczywiście puszczało oko do fanów serii Donny’ego Catesa i Dylana Burnetta? W końcu ta pięciozeszytowa miniseria opierała się na praktycznie takim samym pomyśle, jaki w filmie zasugerował War Machine. Cosmic Ghost Rider, czyli, spoiler, Frank Castle z mocą Ducha Zemsty i heralda Galactusa, wyruszył w przeszłość aby zabić Thanosa, gdy ten był jeszcze dzieckiem, jego plan jednak szybko obraca się przeciwko niemu. Aby dowiedzieć się więcej, polecamy samemu przeczytać przezabawną i momentami niezwykle wzruszającą serię Catesa.

Problem jednak tkwi w chronologii wydarzeń – pierwszy numer serii o Cosmic Ghost Riderze opublikowano w lipcu zeszłego roku, już długo po zakończeniu zdjęć do Endgame. Wiadomo też, że scenariusz filmu był gotowy długo, długo przed tym, zanim komiks Catesa trafił na półki sklepowe. Warto jednak zaznaczyć, że na przełomie jesieni i zimy tamtego roku zrobiono sporo dokrętek do filmu, więc jest to możliwe, chociaż niezbyt prawdopodobne, że właśnie wtedy dodano nawiązanie do Cosmic Ghost Ridera.

Avengers: Endgame już w kinach, a czwarty numer serii Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History będzie możliwy do kupienia już w czerwcu.