PODZIEL SIĘ

Większość zapowiedzi drugiego sezonu “Cloak & Dagger” obracała się wokół postaci Mayhem, która została wprowadzona już pod koniec poprzedniego sezonu. Wszystko więc wskazywało na to, że Detektyw Brigid O’Reilly stała się wyjętą spod prawa mścicielką, podobnie, jak to miało miejsce w komiksach. Jednakże w ostatnich scenach z ostatniego odcinka okazało się, że serial wprowadził znaczne zmiany w postaci Mayhem, co na pewno będzie miało swoje przełożenie na przyszłe wydarzenia!

UWAGA – SPOILER ALERT!!!

Na początku obecnego sezonu widzimy Brigid walczącą z zaburzeniami osobowości. Z jednej strony jest miłą panią detektyw, a z drugiej Mayhem. Już to jest pewną zmianą w stosunku do jej komiksowego pierwowzoru, gdzie Brigid jest w pełni Mayhem.

Serial wydaje się jednak iść o krok dalej, bo w pewnym momencie wychodzi na jaw, że Brigid O’Reilly i Mayhen to tak naprawdę dwie różne osoby!

Wszystko zostaje ujawnione w ostatnich scenach drugiego odcinka, gdy Tyrone znajduje Brigid związaną w jej apartamencie. Teleportuje się więc razem z nią do Tandy, która znalazła się w towarzystwie Mayhem, próbując zatrzymać krąg handlarzy ludźmi.

W tym właśnie momencie zdajemy sobie sprawę, z tego, co się tak naprawdę stało. Otóź Brigid i Mayhem spotykają się twarzą w twarz po raz pierwszy, zdradzając że cokolwiek miało miejsce pod koniec sezonu pierwszego, doprowadziło do stworzenia drugiej Brigid, będącej właśnie Mayhem. Na razie nie jest oczywiście jasne, jakim sposobem to się stało. Jednak na pewno niebawem poznamy odpowiedzi.

Co sądzicie o takim zwrocie akcji? Co według was doprowadziło do tego, że mamy teraz dwie Brigid O’Reilly? Komentujcie poniżej, na facebooku i na Discordzie!

Nowe odcinki „Marvel’s Cloak & Dagger” od Freeform w każdy piątek rano czasu polskiego!