PODZIEL SIĘ

“Kapitan Marvel” wreszcie miało swoją premierę w kinach, prezentując wielkie  i niezwykle imponujące zakończenie.

UWAGA NA WAŻNE SPOILERY DO FILMU!!!

Tak więc na końcu filmu Kapitan Marvel jest zmuszona odeprzeć wrogie statki wojenne, którym przewodzi nie kto inny, jak sam Ronan Oskarżyciel. Oczywiście Carol udaje się użyć swojej mocy i zniszczyć część okrętów, dając przy tym pokaz siły. Następnie ustaje przed statkiem Ronana, stojąc wyzywająco i patrząc, jak Kree się wycofują. W kolejnej scenie pojawia się na Ziemi, gdzie konfrontuje się z Yon-Roggiem, a potem wysyła go z powrotem na Hallę, gdzie ma przekazać wiadomość dla Supreme Intelligence.

W kolejnych scenach Carol, Maria, Monica, Fury oraz Talos i jego rodzina spotykają się w domu Marii, gdzie wspólnie omawiają, co dalej będzie ze Skrullami, którzy chcieliby dalej szukać nowego domu dla siebie. Carol oczywiście oferuje im, że pomoże zakończyć to, co starała się zrobić Mar-Vell. To oznacza, że będzie musiała na jakiś czas opuścić Ziemię i udać się w kosmos.

Zanim Carol opuszcza Ziemię, Monica daje jej kurtkę (która po założeniu na jej uniform Kapitan Marvel, wygląda trochę jak Mściciele z czasów „Ex Post Facto”). Oczywiście Carol mówi dziewczynce, że nie ma się przejmować, gdyż i tym razem zamierza powrócić oraz że pewnego dnia nauczy Monikę latać, po czym wyrusza w drogę.

W kolejnej scenie widzimy, jak Fury rozmawia z Coulsonem, w międzyczasie przygotowując zarys „projektu Avengers”. Fury mówi Coulsonowi, że skoro Carol, ich największa broń przeciwko kosmitom na jakiś czas opuszcza Ziemię, to muszą poszukać innych bohaterów, którzy mogą obronić naszą planetę. W biurze Fury’ego widzimy również kota Goose’a, w rzeczywistości Flerkena, który jest w posiadaniu Tesseractu, którego połknął! Tak, tego samego Tesseractu, który w „Avengers” wpadł w ręce Lokiego, a później okazał się jednym z Kamieni Nieskończoności!

Co sądzicie o końcowych scenach „Kapitan Marvel”? Podzielcie się w komentarzach, na facebooku lub Discordzie!

“Kapitan Marvel” w kinach od 8 marca. Natomiast „Avengers: Endgame” zagości w nich już 26 kwietnia!