PODZIEL SIĘ

Sezon drugi serialu „Black Lightning” dobiegł końca! Rodzina Pierce’ów musiała zmierzyć się z Tobiasem Whale’em (w tej roli Marvin Jones III), a także poniekąd z własnymi demonami, gdyż nie wszyscy mieli w planach pozostawienie złoczyńcy żywego. Sam Tobias łatwo nie miał, gdyż znalazł się również na celowniku Lali, Tattooed Mana (Will Catlett), który zapragnął pozbyć się Whale’a ze świata żywych. Co najciekawsze jednak to fakt, iż ani rodzina Pierce’ów, ani Lala, ani też Tobias nie skrywali głównego sekretu odcinka finałowego, ale Agent Odell (Bill Duke)!

UWAGA NA SPOILERY DO EPIZODU „THE OMEGA”!!!

W finałowych momentach epizodu miały miejsca dwa istotne wydarzenia. Największe jest to, które stanowi cliffhanger, czyli pojawienie się w domu Pierce’ów Agenta Odella zwiastującego nadejście jeszcze większych problemów w sezonie 3. Agent daje do zrozumienia, że wie, iż są Black Lightningiem, Thunder i Lightning, a także że nadchodzi wojna z Markovią, która chce w tej wojnie użyć meta ludzi.

Drugim szokującym momentem jest niewątpliwie scena, w której widzimy Agenta Odella znajdującego się przed trzema kabinami z zamrożonymi ciałami. Gdy przeciera je, w jednej z nich widzimy Khalila/Painkillera (Jordana Callowaya), który został uznany za zmarłego. Wygląda jednak, że w nadchodzącym sezonie odegra po raz kolejny znaczącą rolę, niewątpliwie wracając do życia. Czyżby miał powrócić jako meta człowiek?

Jakby nie było to będzie na pewno wielkim szokiem dla wszystkich, szczególnie dla jego matki i Jennifer Pierce a.k.a. Lightning (China Anne McClain), która umawiała się z chłopakiem prawie od pierwszego odcinka serialu. Kilka epizodów wcześniej Jennifer i Khalil postanowili uciec z domów oraz jak najdalej od Tobiasa Whale’a. W końcu postanowili, że Jen powróci do domu, a Khalil oddał się w ręce policji, chcąc pogrążyć Whale’a swoimi zeznaniami. Niestety został przejęty przez ludzi złoczyńcy, a następnie przewieziony do jego kwatery, gdzie Tobias za karę brutalnie oderwał egzoszkielet od jego kręgosłupa, co w ostatecznym rozrachunku doprowadziło do śmierci chłopaka.

Co sądzicie o możliwym powrocie Khalila do serialu w sezonie? Czy według was odegra jakąś większą rolę w wojnie z Markovią? Podzielcie się w komentarzach, na facebooku i Discordzie!