Newsarama ujawnia, iż aktorka wcielająca się w różne wersje Laurel Lance, zaproponowała pomysł stacji The CW.

Serial Arrow wprowadził tyle elementów związanych z Birds of Prey, że fani tego uniwersum od lat domagają się spinoffu o przygodach tej grupy. Jak się okazuje, jedna z gwiazd Arrow, Katie Cassidy Rogers, również opowiedziała się za stworzeniem tego serialu. 

,,Podsunęłam im ten pomysł i myślę, że powinni go zrealizować. To czas, by kobiety sobie z tym poradziły.

Podczas gdy show z 2002 roku, również mieniące się tytułem ,,Birds of Prey”, zgromadziło sporą ilość fanów, tak w Arrowverse powstanie tej grupy jeszcze nie doszło do skutku. Co prawda próbowano ożywić ducha oryginalnego zespołu już kilka razy. Na przykład w 17 odcinku drugiego sezonu akcja toczyła się dookoła postaci Laurel, Sary i Huntress. Podobnie było w ostatnim sezonie Arrow, w odcinku Lost Cannary, gdzie Dinah Drake i Felicity Smoak połączyły siły by przekonać Laurel, że ta wciąż może stać się bohaterem.

Oczywiście fakt, iż dzięki Warner Bros zobaczymy adaptację Birds of Prey na ekranach kin, może rzucić więcej światła w kwestii potencjalnego spinoffu, ponieważ film ten będzie mieć premierę już 7 lutego. Ptaszki ćwierkają, że jeśli film z Harley Quinn odniesie sukces, twórcy będą dążyć do tego by powstała trylogia, co w teorii może doprowadzić do konfrontacji bohaterów z Gotham City Sirens. Niestety postacie z DCEU i DCTV istniały jednocześnie, więc nie wiadomo czy te teorie się sprawdzą.

Niezależnie od tego czy spinoff dojdzie do skutku czy też nie, koniec Arrow, który zapoczątkował serialowe uniwersum, nie musi oznaczać końca również dla postaci pobocznych. Biorąc pod uwagę fakt, iż Flash, Legends of Tommorow, Supergirl i Batwoman również są częścią Arrowverse, na pewno nie będzie brakować dla nich miejsca.

,,Zawsze jest szansa” Skwitował producent Marc Guggenheim w wywiadzie dla comicbook.com. ,,Zwłaszcza że nasze uniwersum rozrosło się w tak dużym stopniu i w mamy dużo różnych miejsc i sposobów na prowadzenie postaci. I mówię to od wielu lat, za każdym razem gdy jakiś aktor opuszcza nasze show, nie żegnamy się, lecz mówimy że spotkamy się później. Mamy tyle dróg do podróży w czasie, innych światów równoległych i animowanych, że powrót naszych aktorów jest zawsze możliwy.”

Jakie jest wasze zdanie na temat spinoffu Birds of Prey? Dajcie nam znać w komentarzach.