PODZIEL SIĘ

W ostatnim odcinku dostaliśmy odniesienie do Batmana The Red Death. Jest teoria, która sugeruje, że może on być złoczyńcą 6 sezonu Flasha!

Jak pamiętamy, Iris i Barry weszli przypadkowo do wspomnień Nory, w których było Muzeum Flasha. Na jednym z monitorów mogliśmy obejrzeć krótki filmik, na którym Kapitan Singh mówi:

“Flash zrobił co mógł, ale Cicada zabił więcej ludzi niż Zoom, albo nawet Red Death[…]” 

Ale kim jest Red Death, po polsku Czerwona Śmierć?

Został wprowadzony przez Scotta Snydera w serii Dark Knights Metal, która opowiadała o tym, że w alternatywnych, minusowych wszechświatach powstawały wrogie wersje Batmana, które były skrzyżowane z innymi herosami, na przykład Batman The Merciless był połączeniem Batka z Wonder Woman, albo The Drowned, który był połączeniem z Aquamanem.

Jak można się domyślić, Red Death jest to miks Nietoperza z Flashem. Zirytowany tym, że Barry zawsze się spóźnia i nie nadąża z pomocą dla ludzi, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Batmobilem z zamontowaną kosmiczną bieżnią wepchnął Flasha do Speed Force, a sam przejął jego moce, przez co Barry trafił do umysłu Bruce’a.

Oczywiście jak to we Flashu było, twórcy uwielbiają dawać nam podpowiedzi odnośnie złoczyńców nowych sezonów, tak jak to było na przykład z Thinkerem. Czy możemy spodziewać się Czerwonej Śmierci? Być może. Ja twierdzę, że niekoniecznie, gdyż stacja musiałaby nabyć prawa również do postaci Batmana, a na obecną chwilę jest to niemożliwe.

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!