PODZIEL SIĘ

Avengers: Endgame to największy film, nad którym Marvel Studios pracowało do tej pory. Jak na razie studio wypuściło tylko krótki trailer, jednak teorie dotyczące przebiegu filmu zaczęły się już sypać jak z rękawa.

Według całkiem prawdopodobnej teorii fanowskiej Tilda Swinton mogłaby powrócić w roli Starożytnej, w którą wcielała się w Doktorze Strange’u. Trzeba zaznaczyć, że podstawą tej teorii jest wcześniejsza wypowiedź gwiazdy Avengersów Marka Ruffalo, który powiedział, że bardzo podobała mu się praca ze Swinton nad ich najnowszym projektem. Nie mamy informacji o żadnym filmie kręconym przez tę dwójkę, dlatego właśnie pojawiły się bardzo prawdopodobne spekulacje, że ten wspólny projekt to właśnie ostatnia część Avengersów.

Ta sama teoria tłumaczy, że najprawdopodobniej Bruce Banner/Hulk (właśnie Mark Ruffalo) razem z kolegami z pracy będzie musiał cofnąć się w czasie w celu zebrania wszystkich Kamieni Nieskończoności i utworzenia własnej rękawicy, by pokonać Thanosa.

Jak słusznie można zauważyć, połowa Kamieni Nieskończoności była łatwo dostępna na Ziemi, kiedy to Chitauri najechali Nowy York w The Avengers (2012). Podczas gdy Dr. Erik Selvig użył Teseraktu (Kamień Przestrzeni) do otwarcia portalu na niebie, Loki (Tom Hiddleston) latał po okolicy ze swoim Berłem, zawierającym na tamtą chwilę Kamień Umysłu.

Ponieważ Banner oraz Tony Stark (Robert Downey Jr.) znają lokalizację Sanctum Sanctorum Dr. Strange’a (Benedict Cumberbatch), jako że odwiedzili je w Avengers: Infinity War, właśnie z tego miejsca będą chcieli przenieść się w czasie, by zdobyć 3 Kamienie, póki mają do nich dostęp.

Jeśli pamiętacie film Doctor Strange (2016), powinniście również pamiętać, że istnieją 3 sanktuaria na świecie: w Nowym Yorku, w Londynie oraz w Hong Kongu. Wiadomo, że są one połączone portalem w Kamar-Taj, gdzie najprawdopodobniej znajdował się Kamień Czasu w momencie, gdy rozgrywała się bitwa o Nowy York.

Właśnie dzięki temu (według teorii) bohaterowie odwiedzą sanktuarium, by zdobyć Kamień Czasu, gdzie napotkają właśnie naszą Starożytną. Są dwie możliwości, jak potoczy się dalej fabuła:
a) dzięki dostępowi do Czarnej Materii Starożytna już wie o wydarzeniach rozgrywających się w przyszłości i odda Kamień bez przeszkód.
b) Tony będzie w stanie przekonać kobietę, by za pomocą Kamienia spojrzała w przyszłość, a po zobaczeniu jej odda Avengersom Kamień, by ratować świat.

Co myślicie o takiej teorii? Czy jest to możliwe, że właśnie w taki sposób Avengersi uzyskają przewagę? Koniecznie dawajcie nam znać w komentarzach!