Na Comic Conie w San Diego otrzymaliśmy sporo informacji dotyczących kolejnej fazy MCU. Jeżeli chodzi o produkcje spod szyldu niebieskich, to  mowa była głównie o serialach, a w szczególności o tych z „Arrowverse”. Pragnę jednak przypomnieć, że trwają pracę nad „New Gods”, czyli czymś w rodzaju „The Eternals”, ale od DC.

Ostatnio coraz głośniej o tym tytule, a najnowsza informacja, która pochodzi od samej reżyserki, Avy DuVernay, jeszcze bardziej wprawia w stan niecierpliwości, gdyż chciałoby się wiedzieć nieco więcej na temat tego filmu. Okazuje się, że jeden z największych złoczyńców DC w końcu zadebiutuje na wielkim ekranie. Mowa oczywiście o Darkseidzie!

DuVernay ogłosiła to na swoim Twitterze, podczas Q&A z fanami. Poza władcą Apokolips, w filmie ujrzymy także „Female Furies”.

Informacja ta powinna bardzo ucieszyć fanów DC, szczególnie że Darkseid jest dosłownie kimś w rodzaju Thanosa (Postać Szalonego Tytana była na nim wzorowana!), także wprowadzenie kogoś takiego, może stworzyć dobre podłoże pod przyszłe filmy.

Przypominam także, że ów złoczyńca miał się pierwotnie pojawić w Justice League, sam Zack Snyder niedawno podzielił się grafikami koncepcyjnymi postaci Uxasa, czyli właśnie młodego Darkseida.

Niestety spora część materiału została wycięta z finalnej wersji produktu, który ostatecznie nie spotkał się ze zbyt wielkim uznaniem wśród widzów.

Wydaje się, że Ava wie, co robi. Osobiście coraz bardziej czekam na tę produkcję, a wszystkie strzępki informacji, którymi DuVernay ostatnimi czasy się dzieli, napawają strasznym optymizmem. Warto także wspomnieć, iż przy scenariuszu pomaga jej sam Tom King, uzdolniony, choć niekoniecznie doceniony przez wszystkich scenarzysta, który ma na koncie sporo bardzo dobrych komiksów.

W ramach ciekawostki dodam także, że nieprzypadkowo wspomniałem o „The Eternals” na początku newsa. Obydwie produkcje prawdopodobnie będą do siebie bardzo podobne, gdyż…obydwie oryginalne historie zostały napisane przez tego samego człowieka – legendarnego Jacka Kirby’ego! 🙂

„New Gods” nie ma jeszcze żadnej daty premiery, ale biorąc pod uwagę ilość informacji, które do nas docierają w ostatnim czasie, to prawdopodobnie niedługo się dowiemy, kiedy mniej więcej spodziewać się premiery Nowych Bogów.