PODZIEL SIĘ

Któż nie kojarzy Toma Wellinga oraz jego wkładu w mitologię seriali super hero DC? Chyba nie ma takiego fana. Tom jest również bohaterem pytań, czy jest szansa, aby pojawił się w jednym lub kilku serialach Arrowverse. To jednocześnie zrodziło różne plotki i domysły, kiedy i w jakiej sytuacji aktor miałby się pojawić. Przy czym do tej pory Tom się jednak nie pojawił w żadnym show stacji CW. Sam Welling wielokrotnie pytany odpowiadał, że niekoniecznie jest zainteresowany powrotem do roli Clarka Kenta vel. Supermana, jednakże gdyby się natrafiła ku temu okazja, to z chęcią zagrałby inną postać – Batmana!

Tom Welling pojawił się jako gość specjalny w jednym z ostatnich odcinków podcastu “Inside of You”, który, o ironio, jest prowadzony przez jego dawnego kolegę z planu „Smallville”, Michaela Rosenbauma, legendarnego Lexa Luthora. Michael spytał się Toma wprost, czy zagrałby ponownie jakiegoś super herosa i jeśli tak, to jaka by to była postać. Tom odpowiedział na pytanie krótkim:

Tak, uwielbiam Batmana i sądzę, że jest postacią rozwojową. I tak byłoby to zupełnie różne.

Oczywiście mówiąc różne, Tom miał na myśli to, że Superman oraz Batman są kompletnie różnymi od siebie postaciami. Można by rzecz jak dzień i noc.

Chociaż do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć postaci Mrocznego Rycerza w Arrowverse, to w niedawnym crossoverze „Elseworlds” poznaliśmy jego świat oraz kuzynkę, Batwoman. To natomiast dało nam pewnego rodzaju spojrzenie, na to, jak ta postać może się kreować. Widać od razu, że jest bardzo mroczny i bardziej brutalny w swoich działaniach niż Superman. Szczególnie ten, którego poznaliśmy w „Supergirl”, jawiący się niczym kolorowa postać bohatera, niosącego nadzieję oraz pełnego bohaterskiego etosu.

Oczywiście chęci Toma nie oznaczają, że jego pojawienie się jako Batman w Arrowverse jest pewne i w ogóle możliwe w najbliższym czasie. Dowody?

Po pierwsze, “Batwoman”. W tym show Mroczny Rycerz zostaje uznany za zaginionego od kilku lat i walką z przestępczością w Gotham City postanawia się zająć się jego kuzynka, Kate Kane (Ruby Rose). Zanim, więc Bruce powróci, najpierw show musi się rozkręcić na dobre.

Po drugie, „The Batman” Matta Reevesa, czyli główny ‘blocker’. Otóż nie od dziś wiadomo, że jak WB/DC chce wypuścić jakiś film, to postać znika z seriali. Dzieje się tak, gdyż według WB/DC mogłoby to wprowadzić niepotrzebny zamęt w głowach fanów i obniżyć zyski z produkcji filmowych. Tak, wiem! Ja też sądzę, że to kompletna bzdura, ale trzymajmy kciuki, żeby kiedyś zmądrzeli.

Jakie jest wasze zdanie? Chcielibyście widzieć Toma Wellinga w roli Batmanaz Arrowverse? Podzielcie się opiniami na Facebooku i Discordzie!