PODZIEL SIĘ

Niedawno sieć obiegła dość smutna wiadomość, że sezon 8 będzie ostatnim dla serialu „Arrow”, od którego zaczęła się ekspansja seriali DC oraz powstanie wspólnego, telewizyjnego uniwersum o nazwie Arrowverse. To oczywiście zrodziło wiele teorii, z których jedna sugeruje, że Oliver Queen odtwarzany przez Stephena Amella mógłby stać się Red Death, złoczyńcą zapowiedzianym niedawno w „The Flash” jako jeden z przeciwników Szkarłatnego Speedstera!

„Arrow” w tej chwili powoli zmierza ku ukończeniu siódmego sezonu, a jak niedawno zapowiedziało CW, jego kolejny, ósmy już sezon ma być tym ostatnim, finałowym. Dodatkowo liczyć ma tylko 10 epizodów. Decyzja taka, a nie inna raczej nie dziwi, zważywszy na spadek jakości fabuły obecnego oraz poprzedniego sezonu, podczas gdy „The Flash” podnosi coraz wyżej poziom, z odcinka na odcinek.

Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam „Arrow”, aczkolwiek uważam, że nie warto ciągnąć go na razie dalej, jeśli nie ma na niego pomysłu. Oby znalazł się za jakiś czas scenarzysta z pomysłem i serial wrócił na przykład jako „Green Arrow”.

Wracając jednak do głównego wątku artykułu, zapowiedziano, że sam „The Flash” powróci z kolejnym sezonem w normalnej formie, co nie wskazuje, aby miał podzielić losy „Arrow”. W dodatku, jak wspomniałem wyżej, jakiś czas temu w serialu pojawiło się odniesienie do Red Death, jako jednego z przeciwników Szkarłatnego Speedstera.

Tutaj warto sobie przypomnieć, że w zeszłym roku nasi bohaterowie, jak i pozostali żyjący w Arrowverse, musieli zmierzyć się z zagrożeniem, gdzie głównym wątkiem była zmiana rzeczywistości. Wydarzenie to zakończyła zapowiedź nadejścia jeszcze większego eventu, telewizyjnej adaptacji „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach”. W międzyczasie Flash będzie musiał się zmierzyć również z jednym ze swoich najpotężniejszych przeciwników.

I tutaj właśnie pojawia się użytkownik Reddit, Zoom, który wyjaśnia, w jaki sposób Stephen Amell mógłby stać się Red Death. Teorię, o której mowa, można przeczytać w linku poniżej:

Według Zooma skoro w komiksie to Batman stał się Red Death, w Arrowverse natomiast jest na chwilę obecną uznany za zaginionego, a „Arrow” chyli się ku zakończeniu, to daje to świetną szansę na to, aby Stephen Amell wcielił się w postać złoczyńcy. Tym bardziej że ma pojawić się w Vancouver na odtwarzaniu bliżej nieokreślonych scen. Tym samym zgadzałoby się to z teorią Zooma.

W komiksach Red Death jest tak naprawdę jednym z alternatywnych Bruce’ów Wayne’ów. Kiedy Batman z Ziemi-52 pokonuje Flasha, wykorzystuje przyczepionego do Batmobila Speedstera, aby przenieść się do Speed Force i uzyskać dostęp do jej mocy. Udaje mu się to poprzez połączenie się z ciałem Flasha w jedną postać, Red Death.

Jako że, jak wspomniałem wyżej, Batman jest nieobecny, a w dodatku Arrow Stephena Amella bardzo przypomina go z charakteru, to teoria ta wydaje się być nawet prawdopodobną.

Jak Wy sądzicie? Komentujcie pod artykułem, na facebooku lub na Discordzie!

„Arrow” powraca w każdy wtorek rano czasu polskiego!