PODZIEL SIĘ

“Arrow” był pierwszym super bohaterskim show stacji CW, które rozpoczęło renesans tego gatunku seriali w TV. To on również był początkiem Arrowverse, telewizyjnego uniwersum, od jakiegoś czasu zresztą multiwersum, które przedstawia do dzisiaj losy postaci ze świata DC. Wygląda jednak na to, że serial z przygodami Olivera Queena jako Green Arrowa zakończy się 10 odcinkowym sezonem 8!

“Arrow” niegdyś był wiodącym show stacji CW. Jednakże został przyćmiony bardziej kolorowym „The Flash”, który stał się lepszym i częściej oglądanym przez fanów, pomimo że przygody Olivera Queena na samym początku były naprawdę świetne. „Arrow” niestety, ale w pewnym momencie zaczął podupadać fabularnie i choć nadzieja powróciła wraz z sezonem 5, gdzie bohater otrzymał godnego i mega niebezpiecznego przeciwnika, to jednak sezon 6 już okazał się nieco gorszy.

Jak twierdzą showrunnerzy – decyzja o zakończeniu serii była trudną. Tym bardziej że to właśnie „Arrow” zapoczątkował przygody bohaterów, których po dziś dzień możemy śledzić w innych show. Najlepszym przykładem jest wspomniany wyżej “The Flash”, którego główny bohater przed otrzymaniem własnej serii pojawił się.

Na temat końca serialu wypowiedział się również Stephen Amell, gwiazda serialu. Swoją wypowiedź zamieścił na Twitterze:

“Odgrywanie Olivera Queena było najbardziej profesjonalnym doświadczeniem w moim życiu… ale nie mogę być mścicielem na zawsze. Arrow powróci w finale serii na 10 epizodów tej jesieni. Dużo by mówić… na razie jednak chciałbym podziękować.”

Pozostałe seriale zostaną odnowione na kolejne sezony, z normalną już liczbą odcinków. Ostatni sezon „Arrow” ma pojawić się pod koniec roku 2019!