PODZIEL SIĘ

W ostatnim epizodzie “Arrow” dzięki Easter Eggowi mieliśmy prawdopodobnie okazję dowiedzieć się, jak Oliver Queen w 8 sezonie serialu, dokończy swojego żywota!

Od czasów zeszłorocznego crossoveru, podczas którego Oliver Queen zawarł pakt z Monitorem, aby uratować Supergirl i Flasha, pojawiło się wiele spekulacji i teorii, czy pakt oznacza śmierć Green Arrowa oraz w jaki sposób może się to stać. Falę teorii napędził jeszcze bardziej jeden z ostatnich newsów, w którym dowiedzieliśmy się, że wraz z sezonem 8, serial „Arrow” zakończy swój żywot, przy okazji będąc skróconym do 10 epizodów.

Przez ostatnio wyemitowane epizody serialu przewinęła się wzmianka o organizacji o nazwie Eden Corps, która niejednokrotnie pojawiała się w komiksach DC Comics.  Co ciekawe Easter Egg może potencjalnie zdradzać, jak Oliver Queen zginie w serialu!

W komiksach wydanych przez DC Eden Corps była organizacją eko-terrorystów, której infiltrację NSA zleciło Oliverowi Queenowi, po tym jak jego tożsamość została wyjawiona światu. W rezultacie Oliver znalazł się na pokładzie samolotu, z bombą podłożoną przez Eden Corps, zanim zdążył zaraportować dowody na działalność przestępczą organizacji. Będąc raniony kulami, Oliver stanął przed bardzo szalonym i ciężkim wyborem – uwolnić śmiercionośną bakterię lub wysadzić samolot w powietrze. Oczywiście Green Arrow poświęcił się ratując miliony istnień oraz ginąc bohatersko!

Jak już wspomniałem wcześniej, jeden z ostatnich epizodów serialu „Arrow”, a dokładniej „Star City 2040” odniósł się do Eden Corps w jednej ze scen. Chodzi dokładniej o scenę, w której wychodzi na jaw, że informator Dinah Drake ujawnił, iż za śmiercią Felicity Smoak stoi właśnie organizacja, o której mowa powyżej. W dodatku Dinah zdradza, że grupa jest nieaktywna od miesięcy, co wzbudza podejrzenia, sugerując, że coś jest na rzeczy i może okazać się, że zamierzają ponownie uderzyć nuklearnie w Star City.

Co ciekawe grupa ta zostaje ponownie wprowadzona do Arrowverse po tym, jak została wspomniana w serialu „The Flash”, dokładniej w epizodzie „Enter Flashtime”. Tym samym spowodowało to pojawienie się nowych spekulacji na temat tego, jaki jest udział organizacji w całym przedsięwzięciu oraz tym, jak serial się zakończy w kolejnym sezonie. W końcu nic, co ma miejsce w Arrowverse, nie dzieje się przypadkowo!

Nie wierzycie? To raz jeszcze wejdźcie w mitologię Arrowverse, zaczynając od „Arrow” s01e01! Jakie byście nie mieli zdanie – czekamy na wasze komentarze pod newsem, na facebooku, a tym bardziej na Discordzie!