Podczas ostatniego odcinka Young Justice: Outsiders dowiedzieliśmy się, że jeden z najważniejszych dla fabuły poprzednich sezonów bohaterem jest biseksualny. Kaldur’ahm, dawniej znany jako Aqualad, a obecnie zastępujący Aquamana, jest w związku z innym mężczyzną z Atlantydy.

Podczas ostatnich minut dostaliśmy kilka ujęć bohaterów z ich bliskimi. Część z nich objęła spotkanie Wyynde’a z nowym Aquamanem. Dwaj mężczyźni trzymają się za ręce przed wymianą pocałunku, a później ujawnili nam swój związek.

Do tej pory Kaldur nie dał nam żadnej wskazówki w serialu jakiej jest orientacji, więc większość przyjęła za oczywiste, że jest hetero. Tymczasem jest w związku z innym mężczyzną. W poprzednich sezonach pałał silną miłością do Tuli, koleżanki z akademii. Spotykała się wtedy z Garthem, co było trudne dla Kaldura, ale ostatecznie zaakceptował ich związek. Tula zginęła w czasie misji, przez co Aqualad opuścił szeregi Ligi Młodych.

Wiadomość o seksualności Kaldura może być szokująca dla fanów seriali. Ci bardziej oczytani wiedzą dobrze, że jest on postacią mocno gejowską w komiksach. Zarówno w tych starszych jak i tych z DC Rebirth (DC Odrodzenie).

Nie mamy pewności, czy ich wątek będzie dalej poruszany w animacji, ani jak ona się zakończy. Pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój sytuacji. Najbliższy odcinek już we wtorek.