PODZIEL SIĘ

Pomimo ogromnego sukcesu “Aquamana”, który zapewnił produkcji zielone światło do stworzenia nie tylko kontynuacji historii, ale również spin-offu z udziałem tzw. Odchłańców, James Wan zdaje się mieć na ten moment inne zobowiązania. Reżyser musi zakończyć pracę nad kilkoma innymi projektami, zanim ponownie poświęci się w pełni kontynuacji podwodnej przygody.

Według plotek spin-off “Aquamana”, “The Trench” ma się pojawić w kinach przed kontynuacją przygody Arthura Curry’ego, jednak wygląda na to, że na oba filmy przyjdzie nam poczekać. Fani liczyli, że po zakończeniu promocji najnowszego projektu Wana “Annabelle Comes Home”, reżyser poświęci się pracy nad “Aquamanem 2”, jednak w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że pracuje nad tajemniczym projektem, którego szczegółów na ten moment nie może zdradzić.

To nie będzie Aquaman 2. Szykuję coś innego, ale nie mogę jeszcze powiedzieć nic konkretnego.

Reżyser przyznaje, że chce zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, którymi z pewnością były dla niego prace nad “Piłą”, “Naznaczonym”, “Obecnością” czy “Szybkimi i wściekłymi.”

Dziwne jest dla mnie to, że po raz pierwszy w całej mojej karierze nie mam pojęcia, co mam robić dalej. “Aquaman” stworzył dla mnie wiele nowych możliwości. Chciałbym stworzyć kolejny film akcji pokroju “Szybkich i wściekłych 7”. Chciałem stworzyć film o superbohaterach i “Aquaman” naprawdę wpasował się we wszystko, co chciałem w tym czasie zrobić. Teraz myślę o powrocie do rzeczy mniejszych. Być może nakręcę coś bardziej osobistego, nie jestem jeszcze pewien.

Premiera “Aquamana 2” jest planowana na 16 grudnia 2022 roku. Nadchodzącymi filmami DC są obecnie “Joker”, który pojawi się na srebrnym ekranie już 10 października, “Birds of Prey” debiutujące 7 lutego 2020 oraz “Wonder Woman 1984” z datą premiery ustaloną na 5 czerwca 2020 roku.