W zeszłym tygodniu ogłoszono, że Arrow skończy się po zakończeniu sezonu 8., który zadebiutuje jesienią. Podczas gdy wiadomość spotkała się z kilkoma pytaniami i teoriami fanów długiej serii inspirowanej DC Comics, jest jedno pytanie, które mniej dotyczy samego serialu, a bardziej całego Arrowverse. Jak je nazywać, gdy to universum będzie już bez Arrowa?

Arrowverse to nazwa nadana czterem połączonym ze sobą serialom DC na kanale CW. Jeśli Batwoman stanie się serialem, będzie piątym w historii Arrowverse, podczas gdy kolejny serial na podstawie DC, Black Lightning, nie jest częścią tego samego wspólnego świata. To uniwersum wzięło swoje imię od Arrow, który premierę miał 7 lat temu. Co więc zostanie, gdy serial zniknie z anteny? Jak nazwać Uniwersum, które stworzył Arrow, ale już nie będzie jego częścią? Wymyśliliśmy listę siedmiu potencjalnych nazw dla uniwersum postarrow. Które podoba Wam się najbardziej?

1. Flashverse

Arrow może i był pierwszy, ale The Flash miał największy wpływ na ogólną historię wspólnego świata. Przecież Flashpoint zrobił zamieszanie w każdym serialu uniwersum (z wyjątkiem Supergirl, która jest na jej własnej Ziemi). Ze względu na znaczenie Flasha zmiana nazwy na Flashverse może być strzałem w dziesiątkę.

2. CW-VERSE

Wraz z pojawieniem się DC Universe z własnymi serialami, takimi jak Titans, Doom Patrol, Swamp Thing i Stargirl, może być sensowne, aby fani odnosili się do dawnego Arrowverse jako CW-Verse. Jedną z wad jest jednak to, że nie jest ona szczególnie specyficzna. Przecież nie wszystkie seriale CW należą do jednego świata. Dlatego lepszym wyborem byłoby…

3. DCTVVERSE

Eliminujemy w ten sposób seriale nie-superhero na stacji CW. Nadal niestety Black Lighting nie pasowałby do tego zbioru. Możemy liczyć, że go szybko anulują, albo przejść do następnej propozycji.

4. CRISISVERSE

Jedną z najpopularniejszych teorii na temat tego, co doprowadzi Arrow do zakończenia, jest nadchodzące wydarzenie Crisis on Infinite Earths tej jesieni. Jeśli tak się stanie – i nie wspominając o tym, że Kryzys na nieskończonych ziemiach może wprowadzić inne znaczące zmiany w istnieniu wszechświata, takie jak wprowadzenie Supergirl na Ziemię-1 – ten nowy świat zasługuje na nazwę odnoszącą się do tego wydarzenia.

5. FLARROWVERSE (nasz faworyt oczywiście!)

Ten punkt jest najlepszy nie tylko dlatego, że odnosi się do naszej strony, ale także jest już przez część używany. Gdy uniwersum powiększyło się o drugi serial, wiele osób używało właśnie tego terminu. ArrowverseFlashverse w jednym, czy może być coś lepszego?

6. Ex-Arrowverse

“Wszechświat znany wcześniej jako The Arrowverse” to długie zdanie, które można zastąpić jednym słowem. Choć dwuczłonowym. Może i jest to dokładny termin, ale nie wydaje się tak “sexy” jak…

7. Arrowverse

Zgadza się. Jeśli coś działa dobrze, to po co to zmieniać? Tylko dlatego, że Arrow zamyka swój kram, nie oznacza to, że wpływ serii zniknie. Nawet sam Stephen Amell zauważył, że choć program zniknie, niektóre postacie mogą od czasu do czasu pojawiać się ponownie. W końcu crossovery są tym, co kochamy najbardziej. Ponadto nawet gdyby Oliver miał nie wracać do uniwersum, to jego wkład jest tak wielki, że należy mu się ten “pomnik”.

Która nazwa przekonuje Was najbardziej? Dajcie znać na Discordzie.