Na cześć Woman’s History Month portal TV Guide rozmawiał z wieloma kobietami powiązanymi z serialami TV oraz filmami Marvel Cinematic Universe. Nazywając je “Następne Pokolenie Marvela” artykuł skupił się na tym, co oznacza być super bohaterką w TV. Jedną z aktorek, które miała okazję się wypowiedzieć, była Chloe Bennet, znana przede wszystkim z jej kreacji Daisy Johnson/Quake w „Agents of SHIELD oraz użyczenia głosu w „Marvel Rising”. Aktora opowiedział o tym, że była pierwszą super heroską o korzeniach azjatyckich, a także o podróży, która ją do tego doprowadziła.

“Kiedy byłam małą dziewczynką, desperacko pragnęłam mieć blond włosy, niebieskie oczy i pochodzić z Kalifornii” – wyznaje Chloe. „Szkoda, że nie brałam udziału w takim show, kiedy byłam młodsza”.

Dalej opowiedziała, o swoim dzieciństwie jako półazjatka, mieszkająca w południowej części Chicago oraz co spowodowało, że rozpoczęła karierę w Marvelu.

“Starałam się tylko mieć na czynsz” – wyjaśnia. „Ale wtedy to było jak: O boże! Oh, zagram super bohaterkę. I to będzie pierwsza super heroska Azjatka. O boże! To odpowiedzialność, jakiej się podejmuję, tak samo, jak ona, którą obrała za posiadane zdolności”.

Dla przypomnienia w sezonie drugim serialu postać Chloe Bennet, hakerka Skye okazała się być tak naprawdę Daisy Johnson, postacią dobrze znaną fanom komiksów. Później Daisy przeszła przez proces Terrigenezy, który uaktywnił jej supermoce Nieczłowieka i w rezultacie przyjęła pseudonim Quake.

“Ta jednoczesna podróż sprawiła, że jej postać stała się wyjątkowa w świecie Marvela” – pisze TV Guide. „Bennet, tak samo, jak Daisy, mogła nie być w stanie, aby wziąć na siebie tak wielką odpowiedzialność, ale uwielbiała codziennie chodzić do pracy i próbować”.

Jak widać superherosi na dużym i mały ekranie stają się coraz bardziej zróżnicowani, dając możliwość ich eksploracji oraz rozwoju. Jak na razie “Agents of SHIELD” jest najlepszym tego przykładem. Oprócz Chloe w serialu pojawiła się również Natalia Cordova-Buckly, która zagrała Elenę Rodriguez a.k.a. Yo-Yo, prezentując meksykańską super heroskę. Tak samo Ming-Na Wen, która chociaż nie posiada super zdolności, to jej rola Melindy May nadal jest brana pod uwagę, jeśli chodzi o różnego rodzaju narodowości wśród bohaterek seriali będących adaptacjami serii komiksowych.

Co wy sądzicie, o tym? Komentujcie poniżej, na facebooku lub Discordzie!

„Agents of SHIELD” wraca z szóstym sezonem w maju do ABC!