PODZIEL SIĘ

Premiera nowego, szóstego sezonu „Agentów TARCZY” już za nami. Epizod zostawił fanów z wieloma pytaniami: Kim jest Sarge? Co się stało z oczami Fitza? Czy Mack i Yo-Yo się pogodzą? I wreszcie, co stało się Dekiem? Pomimo że Jeff Ward był zapowiadany jako część obsady, to jednak nie pojawił się w pierwszym odcinku. Co to oznacza?

Oczywiście skoro Jeff jest częścią obsady, to możemy być prawie pewni, że ujrzymy go w obecnym sezonie prędzej czy później. Sezon 5 zakończył się (teoretyczną) zmianą osi czasu przez Agentów oraz śmiercią Fitza. To pozostawiło nas z pytaniem, czy to oznacza, że Deke zostanie wymazany z egzystencji?

Jednakże po wydarzeniach z “Avengers: Endgame” wiemy już co nieco więcej o podróżach w czasie. Wiemy przede wszystkim, że zmiana przeszłości wcale nie zmienia przyszłości. Tym samym bardziej niż prawdopodobnym wydaje się fakt, iż Deke nie został wymazany, ale znajduje się gdzieś indziej.

Kolejnym ciekawym aspektem jest również to, iż wiemy, że ciało Fitza dryfuje sobie uśpione gdzieś w przestrzeni. To oznacza, że jest możliwość uratowania upadłego bohatera. W końcu w sezonie 5 umarła nie jego obecna, ale przyszła wersja, wybudzona z hibernacji.

Na koniec dodam również, że w ostatnim zwiastunie do obecnego sezonu można wychwycić moment, w którym Deke pyta się, kto go obroni, a następnie nadchodzą Daisy i Jemma. Jeśli dobrze zinterpretować zwiastun to wygląda na to, iż grupa spotka Deke’a ponownie na swojej drodze. Być może Deke po prostu dokładniej poznaje nową rzeczywistość, w której się znalazł.

Okaże się w trakcie 13 odcinków, jakie będzie nam dane ujrzeć podczas obecnego, szóstego sezonu.

Nowe epizody „Agents of S.H.I.E.L.D.” w każdą sobotę rano czasu polskiego w ABC!

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!