PODZIEL SIĘ

Niedawna plotka o nadchodzącym czwartym sezonie Supergirl sugeruje, że serial stacji The CW doda nową, znaczącą transgenderową postać, która może być po prostu superbohaterem.

Odwołanie się do postaci “Nia Nal”, która na castingu została opisana jako kobieta transpłciowa w wieku 20 lat i z mocnym doświadczeniem dziennikarskim w duchu młodego wcielenia Cat Grant z heroicznymi cechami charakteru.

W DC Comics istnieją dwie postacie o nazwisku Nal, siostry Nura Nal / Dream Girl i Mysa Nal / White Witch. Obie te postacie mają powiązania z Legion of Super-Heroes, co sprawia, że ​​ta informacja castingowa jest tym bardziej interesująca. Jak fani Supergirl wiedzą, serial przedstawił Legion w tym sezonie z Mon-Elem na czele powracającym z przyszłości, oraz z Imrą Ardeen / Saturn Girl i Brainiaciem 5. Nie jest wykluczone, że ta nowa postać może być z nimi połączona, zwłaszcza że w ich statku nadal istnieją kapsuły z pewnymi bohaterami!

W komiksach Nura Nal / Dream Girl ma moc proroczych marzeń i po uprzednim przewidywaniu śmierci kilku Legionistów Nura wymyśliła szczegółowy plan ratowania ich życia. Wśród nich była Ayla Ranzz / Lightning Lass – postać, o której krótko wspomniano, że została zabita przez Purity w przyszłości. 

Mysa Nal / White Witch w komiksach również była członkiem Legion of Super-Heroes, ale w odróżnieniu od swojej siostry i większości innych osób z gatunku Naltorian, Mysa nie widzi przyszłości. Zamiast tego jest wyszkolona w sztukach mistycznych i jest imponującym magiem, stąd nazwa Biała Wiedźma.

Niezależnie od tego, czy plotka castingowa jest prawdziwa, to serial Supergirl może wprowadzić pierwszą transgenderową postać do obsady w głównej roli! Jeśli w końcu zostanie superbohaterem, jest to także pierwszy poważny krok i kolejny odważny ruch stacji The CW, która w zeszłym sezonie wprowadziła pierwszy serial o czarnoskórym superbohaterze, czyli Black Lightning.