PODZIEL SIĘ
W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność oglądać premierowy odcinek serialu Titans ze stajni DC, który tak swoją drogą trzymał poziom i na pewno zachęcił na obejrzenie następnego odcinka, a może i nawet całego sezonu. W pierwszym odcinku dopiero poznawaliśmy bohaterów, których swoją drogą kilku było, stąd też mogliście nie zwrócić uwagi na pewną charyzmatyczną postać, jako że widzieliśmy ją w zaledwie paru scenach.

Mowa tu o nowej partnerce Dicka Graysona, a mianowicie Amy Rohrbach. Spytacie, kim ona jest? Pewnie zwykłą partnerką, którą Dick szybko spławi ze względu na jego niechęć po tym, jak pracował z Batmanem. Ewentualnie będzie to przelotny romans (choć kto wie). Ale nie, Amy jest dość istotną postacią, jeśli chodzi o Titans, ponieważ przez długi czas przewijała się obok Dicka i całej Batfamily.

Historia Amy w komiksach rozpoczyna się w 48 numerze z serii Nightwing wydanym w 2000 roku. Noszącym tytuł „The Sylph, Part 1: Slender Thread”.  W komiksach podobnie jak w serialu, Amy zostaje partnerką Dicka w Departamencie Policji w Bludhaven. Organizacja ta okazuje się skorumpowana (a jak widzieliśmy w serialu, Amy na tym punkcie jest wyczulona, ponieważ podczas rozmowy z Dickiem wysunęła wniosek, że jego partner brał łapówki). Właśnie to odkrycie powoduje, że bohaterowie odnajdują wspólny cel i jednoczą siły.

Z biegiem czasu Amy i Dick dogadywali się coraz lepiej, mając do siebie większy szacunek i zaufanie, lecz –  jak zawsze w tym fachu – życie i tak nie jest spokojne. Wszystko komplikuje się, gdy na radarze pojawia się Deathstroke, który otrzymuje zlecenie, aby zakończyć żywot bohaterki. Nightwing dowiedziawszy się o wyroku na Amy, ostatecznie ucieka się do wykupienia życia swojej partnerki z rąk Deathstroke’a.

Po uratowaniu Amy wraz z Dickiem i kilkoma innymi członkami BPD stopniowo zaczynają rozwiązywać problem korupcji, co prowadzi do tego, że Amy zostaje kapitanem. To ostatecznie sprawia, że staje się jeszcze większym celem, ponieważ grupa skorumpowanych oficerów Bludhaven próbuje się zemścić. Nightwingowi udaje się chronić Amy, ale w końcu ujawnia jej swoją tajną tożsamość. Po dowiedzeniu się, że Dick jest NightwingiemAmy zmusza go do odrzucenia odznaki z uwagi na konflikt interesów. Mimo to kobieta nadal jest sprzymierzeńcem Dicka Graysona i pozostałej części Batfamily, pomagając chronić i go, i jego tajną tożsamość. Ostatnio Amy odegrała niewielką rolę w historii Infinite Crisis”, w której Nightwing uratował ją i jej rodzinę przed Bludhaven, zanim została zaatakowana przez Chemo.

Mimo że Amy od 2006 roku nie bierze już czynnego udziału na kartach komiksów, mimo to jej pojawienie się w serialu to duży plus i jest na pewno to ciekawym i dobrym pomysłem na nadanie jej nowego życia na małym ekranie. Jak bardzo Amy się rozwinie i w jaką stronę jej historia zostanie pokierowana, tego dowiemy się w kolejnych odcinkach Tytanów.

Kolejny odcinek Titans zadebiutuje już w piątek na platformie DC Universe.