PODZIEL SIĘ

Ten sezon ”The Flash” został zapowiedziany jako walka najszybszego człowieka na Ziemi z najszybszym umysłem na Ziemi i wygląda na to, że tak właśnie jest. The Thinker kilkakrotnie wyprzedza Flasha, pracując nad swoim projektem “oświecenia” świata.

Jednak w ciągu tego sezonu The Thinker bardzo się zmienił. Wraz ze zmienianiem ciała zmieniała się jego osobowość. Pierwotny Clifford DeVoe mógł być wyrachowanym złoczyńcą, ale okazało się, że był także troskliwym i oddanym mężem, nawet gdy jego ciało odmawiało posłuszeństwa. Kiedy DeVoe rozwiązuje ten problem, przejmując ciało Dominica Lanse/Brainstorm(Kendrick Sampson), staje się bardziej wyrafinowany oraz zimny.

Później, kiedy DeVoe przejmuje ciało Becky Sharpe/Hazard(Sugar Lyn Beard) przechodzi od zimnego do nawet trochę złowrogiego, odurzając swoją żonę, by zachować jej uczucia. Każda zmiana ciała daje nowe moce, a DeVoe przejął moce Brainstorm oraz Hazard, kiedy zabierał ich ciała, tak samo jak innych metaludzi z autobusu.

Teraz DeVoe zamiast rozmyślać na temat Flasha, coraz bardziej polega na swoich mocach. Więc nasuwa się pytanie: Czy DeVoe pozbawił się swojego celu? Pamiętamy, że jedną z rzeczy, które DeVoe opłakiwał, był intelektualny upadek społeczeństwa i autentycznie przeszkadzało mu to, że ludzie byli rozpraszani przez inne rzeczy. Kontynuując zdobywanie i poleganie na mocach metaludzi, DeVoe robi to samo, czego nienawidzi – pozwala, by coś innego wkroczyło w jego intelektualną moc. Teraz zamiast przechytrzać Flasha swym umysłem, po prostu próbuje go pokonać, by osiągnąć swój nieznany teraz cel.

Warto również wziąć pod uwagę to, że im częściej zmienia ciała, tym staje się coraz bardziej przewidywalny. Jak widzieliśmy w odcinku “Subject9” Team Flash był w stanie przewidzieć następny ruch DeVoe przed samym DeVoe. Podczas gdy Team Flash i tak nie mógł powstrzymać DeVoe, nawet żona DeVoe, Marlize/the Mechanic to zauważyła.

Nawet jeśli The Thinker odstąpił od pierwotnego celu i nawet jeśli staje się coraz bardziej przewidywalny, złoczyńca nadal stanowi poważne zagrożenie, na które Team Flash nadal szuka sposobów, aby zatrzymać.

The Flash w każdą środę na antenie The CW.