PODZIEL SIĘ

Opublikowany na początku tego tygodnia plakat Elseworlds pokazał nam Barry’ego Allena i Olivera Queena przebranych nawzajem w swoje robocze stroje oraz hasło przewodnie crossoveru – Destiny will be rewritten“. Czy dobór słów był nieprzypadkowy?

Elseworlds to cykl publikowanych między 1989 a 2010 rokiem komiksów, które przedstawiały dobrze znane postacie w zupełnie nowych, nieraz dziwnych sytuacjach. Przykładowo cykl otworzył Batman, polując na Kubę Rozpruwacza w wiktoriańskim Gotham, zamknął go natomiast Superman, który trafił na Ziemię razem ze swoimi rodzicami. Seria została stworzona, aby DC miało pretekst do opowiadania historii, które nie mogłyby się pojawić w głównej linii fabularnej.

Superman: Last Family of Krypton

Jedna z nich (Destiny’s Hand) opowiadała historię Doctora Destiny, złoczyńcy, który dzięki Materioptikonowi, zwanemu również Kamieniem Snów, mógł tworzyć i przebudowywać rzeczywistość, przy użyciu snów oraz wspomnień. Co ciekawe, historia Reign of the Supermen, w której Kal-El paraduje w czarnym stroju, który widzieliśmy na zakulisowych zdjęciach z planu crossoveru, została napisana przez tego samego autora. Superman w Destiny’s Hand nie miał na sobie czarnego kostiumu, w przeciwieństwie do innej znanej nam postaci, mianowicie Flasha.

Doctor Destiny i Flash

Dla Arrowverse koncepcja alternatywnych światów nie byłaby niczym nowym, została użyta, chociażby podczas zeszłorocznego crossoveru Crisis on Earth-X. Czy w tym roku przeznaczenie rzeczywiście zostanie zapisane na nowo? Dowiemy się już między 9 a 11 grudnia czasu amerykańskiego.