PODZIEL SIĘ

Uwaga! Treść zawiera niewielką ilość spoilerów z filmu “Avengers: Infinity War” oraz “Thor: Ragnarok”.

Od czasu ogłoszenia, że kolejną odsłoną serii “The Avengers” będzie “Infinity War”, produkcja ta znalazła się pod lupą wszelkiego rodzaju fandomów, mediów oraz popkulturowych obserwatorów. Wiadomo było, iż każde małe niedociągnięcie szybko zostanie zauważone i publicznie skomentowane. Kiedy w grudniu zeszłego roku w magazynie “Vanity Fair” zostało opublikowane pierwsze zdjęcie pokazujące bohaterów nowej produkcji, wielu widzów skupiło się na jednej rzeczy – otóż Thor na owym zdjęciu posiada parę zdrowych oczu, co w normalnych warunkach nie byłoby niczym dziwnym. Mając jednak na uwadze wydarzenia z  ostatniej produkcji o bogu piorunów, było to niepokojące, jako że prawe oko Odinson stracił (wydawało się bezpowrotnie) podczas walki z siostrzyczką Helą.

thor

Bardzo szybko okazało się, że nie była to pomyłka, gdyż kolejne zwiastuny pokazywały Herosa raz to ze zdrowym okiem, raz z opaską na prawym oczodole, konfundując tym samym kolejne rzesze fanów.

Okazuje się jednak że odpowiedź na tę zagadkę jest prosta, a dostarcza jej jedyny w swoim rodzaju trash panda, znaczy się szop, czyli Rocket Racoon – postać znana głównie z tego, że uwielbia dla zabawy przywłaszczać sobie cudze, bioniczne części ciała (pewna scena z GotG2 natychmiast przychodzi do głowy). W pewnym momencie filmu Thor odzyskuje więc swoje oko, co prowadzi do kilku bardzo interesujących i zabawnych dialogów oraz scenek. Zainteresowanych tą historią oraz jej rozwiązaniem zapraszam więc do kin na bardzo ciekawy seans.