PODZIEL SIĘ

Kiedy Netflix zaprezentował sezon pierwszy serialu “Daredevil”, był on zarazem mrocznym odświeżeniem postaci, jak i zapoczątkowaniem na platformie seriali wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe. Sam ton sezony pierwszego przypadł bardzo do gustu rzeszom fanów, którym spodobało się pojęcie cięższych tematów oraz ukazanie brutalnej przemocy, między innymi w wydaniu głównego przeciwnika Diabła z Hell’s Kitchen, Kingpina. Sytuacja niestety uległa zmianie wraz z pojawieniem się sezonu 2. Pomimo że zasługuje na uznanie fakt, iż wprowadził do świata seriali MCU postacie zimnokrwistych zabójców, czyli Punishera oraz Elektrę, to jednak okazał się nieco słabszy niż sezon poprzedni.

Jednak, jeśli jesteście fanami Diabła z Hell’s Kitchen, to możecie spać spokojnie – według Netflixa sezon 3 ma przypominać klimatem właśnie sezon 1 i stać się kolejną ulubioną przez fanów pozycją ze stajni Marvel Television!

Informacja pochodzi od VP of Original Content Netflixa, Cindy Holland. Cindy wskazała również, że produkcja serialu „Defenders” jest powodem, dlaczego nie ma jeszcze ustalonej daty premiery sezonu trzeciego „Daredevila”.

“Największym problemem był czas produkcji oraz wypuszczenia “The Defenders”, ponieważ oznaczało to, że musimy domknąć wszystkie serie, tak aby wszyscy aktorzy byli dostępni na poczet serialu o Obrońcach, co jest właśnie przyczyną tego” – wyznała Cindy. „Nie ma żadnego problemu z tym sezonem. Sądzę, że jest fantastyczny. Jeśli o mnie chodzi, to jest to powrót do formy”.

Jak pewnie pamiętacie, sezon 3 będzie miał miejsce po “wielkich” wydarzeniach, które miały miejsce w „The Defenders”, gdzie oficjalnie Matt Murdock zginął w wybuchu. Oficjalnie, gdyż na samym końcu ostatniego epizodu serialu okazało się, że jednak nie zginał i wraca do zdrowia pod opieką zakonnicy, która zapewne okaże się jego matką. Przynajmniej tak było w świecie komiksowym – ciekawskim, którzy nie czytali, polecam lekturę komiksu „Daredevil: Guardian Devil”, wydanego również w Polsce.

Wracając jednak do serialu oraz sezonu trzeciego, to do tej pory wiadomo, że Diabeł z Hell’s Kitchen będzie musiał po raz kolejny stawić czoło Kingpinowi, po tym, jak Wilson Fisk zaliczył gościnny występ w sezonie 2. Na chwilę obecną nie zostało jeszcze wyjaśnione przez Netflix, czy Fisk będzie głównym antagonistą sezonu, czy może zaliczy kolejny, niepełny występ, pociągając za sznurki. Po tym, co zaprezentowano w sezonie 2, możliwym jest jednak, że Kingpin zdaje sobie sprawę kim jest alter ego Matta Murdocka

Ostatnimi czasy, Charlie Cox, grający Daredevila, podzielił się swoją opinią odnośnie scen z aktorem odtwarzającym Kingpina, Vincentem D’Onofrio, chwaląc go za umiejętności zaprezentowane przed kamerą.

Vincent D’Onofrio jest siłą napędową serialu, hmm? Nie wiem, czy mógłbym go lepiej opisać”Cox wyznał portalowi Collider. „Co jest wspaniałego w Vincencie? Zawsze na myśl przychodzą mi scenach z nim jako wymagających bardzo dużo zaangażowania z mojej strony, ponieważ jest tak samo przerażający, jak Wilson Fisk. W dodatku jest tak samo duży…”

Na szczęście fani będą mogli zobaczyć tych dwóch panów ponownie w sezonie 3 “Daredevila”. Jak głosi plotka, premiera nastąpi jeszcze przed zakończeniem roku 2018. Pozostaje czekać i mieć nadzieję!