PODZIEL SIĘ

Najnowsza teoria fanów Avengers: Infinity War sugeruje, że Thanos nie zebrał wszystkich Kamieni Nieskończoności.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Teoria pochodzi od użytkownika Reddita 11_Apollo_22 i nawet on przyznaje, że jest trochę naciągana. Redditowiec zauważył, że wizualizacje mocy Scarlet Witch są czerwone. Kamień Rzeczywistości również jest czerwony. Czy to może być wskazówka, że ​​Thanos został oszukany, aby uwierzył, że zdobył wszystkie sześć Kamieni Nieskończoności, choć tego nie zrobił?

Czy ktoś zauważył, jak podobne są Scarlet Witch i Kamień Rzeczywistości? Kolejny przykład, aby dodać dowód do teorii – miała zdolność manipulowania umysłami w pewnym momencie. A czerwony blask jej zdolności wydaje się całkiem spójny z kamieniem. Czy Thanos kiedykolwiek dostał kamień? Czy to może być podstęp do manipulowania Thanosem? Wysoce nieprawdopodobne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że uważam, że Avengers 4 ma związek z obszarem kwantowym. Lub przynajmniej niewielką częścią. Miałem takie podejrzenia po obejrzeniu zarówno Thor: Mroczny Świat, jak i Avengers Czas Ultrona. Istnieje kilka przykładów, które sprawiły, że się zastanawiam. Ktoś jeszcze tak pomyślał?

Jest wiele dziur w tej teorii. Po pierwsze, moc Szkarłatnej Wiedźmy została odblokowana przez Kamień Umysłu, a nie Kamień Rzeczywistości. Wszelkie podobieństwa w kolorze między jej umiejętnościami a Kamieniem Rzeczywistości wydają się co najwyżej przypadkowe. Gdyby moc Wandy przejawiała się innym kolorem, byłoby to sprzeczne z kanonem.

Pojawia się również pytanie, w jaki sposób Thanos zdołał wymazać połowę całego życia we wszechświecie, gdyby nie miał wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności? Wydaje się mało prawdopodobne, że jest to efekt placebo i że moc ta była naprawdę w środku Thanosa przez cały czas. Krótka rozmowa Thanosa z młodą Gamorą zdawała się potwierdzać realność sytuacji.

Ale może efekty pstryknięcia są częścią iluzji Scarlet Witch? Wydaje się to również mało prawdopodobne. Wanda nie ma takiej mocy. Gdyby to zrobiła, być może nie wysadziłaby tych ludzi w ambasadzie Wakandy, a Avengers mogliby uniknąć wojny bohaterów. A poza tym, w jakim celu mogłaby służyć tak wielka i skomplikowana iluzja, zwłaszcza kiedy, w oparciu o ich reakcje, żaden z pozostałych Avengerów nie jest wtajemniczony w to?

Podsumowując, ta teoria jest zbyt absurdalna, by mogła mieć minimalne szanse. Jakie są Wasze przypuszczenia? Dajcie znać na naszym Discordzie 🙂