W 16 odcinku szóstego sezonu Arrowa Oliver Queen (Stephen Amell) oraz Nyssa al Ghul (Katrina Law) rozwiedli się. Ich małżeństwo trwało od 3 sezonu kiedy to Ras al Ghul (Matt Nable) wymusił na nich to małżeństwo.

Małżeństwo z córką Ras al Ghula miało pomóc Oliverowi w zostaniu nową Głową Demona. Od zawarcia tego związku małżeńskiego Oliver Queen nigdy nie brał tego na poważnie, nie utrzymywał też kontaktu z Nyssą al Ghul. Ona traktował to bardziej na poważnie, zawsze pomagała Oliverowi gdy ten tego potrzebował i zwracała się do niego: “mężu”.

Nyssa al Ghul (Katrina Law)

Nikomu to nie przeszkadzało, aż do czasu kiedy to podczas crossoveru Crisis on Earth-X Oliver Queen i Felicity Smoak (Emily Bett Rickards) w końcu się pobrali, a ślubu udzielił im John Diggle (David Ramsey).

John Diggle (David Ramsey) & Iris West (Candice Patton) & Barry Allen (Grant Gustin) & Felicity Smoak (Emily Bett Rickards) & Oliver Queen (Stephen Amell)

Od czasu ich ślubu to było pierwsze spotkanie z Nyssą więc kiedy ona mówiła do Olivera “mężu”, zaczęło to przeszkadzać Felicity. Queen poprosił Nyssę, aby ta przestała się już tak do niego zwracać, ponieważ ma już prawdziwą żonę którą kocha i wychowuje z nią swojego syna Williama Claytona (Jack Moore).

Oliver Queen (Stephen Amell) & Roy Harper (Colton Haynes) & Nyssa al Ghul (Katrina Law)

Nyssa niespodziewanie pod koniec odcinka wręczyła mu sztylet Horchisa który w Lidze Zabójców symbolizuje rozcinanie więzów małżeńskich i anulowała tym samym ich małżeństwo, po czym udała się w podróż wraz z Theą Queen (Willa Holland) oraz Royem Harperem (Colton Haynes) aby odnaleźć Jamy Łazarza.

Nyssa al Ghul (Katrina Law) & Oliver Queen (Stephen Amell)

Szkoda, że Oliver nigdy nie traktował tego związku na poważnie, nawet nie doszło do nocy poślubnej z Nyssą. Po za tym ciekawe jak wyglądałby serial gdyby podczas wszystkich akcji, u boku Olivera cały czas byłaby Nyssa, która nie zawahałaby się zabić wroga, bo od dziecka była szkolona w Lidze Zabójców.

Nyssa al Ghul (Katrina Law) & Oliver Queen (Stephen Amell)

Jak wiemy Queen wielokrotnie darował życie swoim wrogom przez co tracił bliskie mu osoby, może dzięki Nyssie nie doszłoby do wielu tragedii (w tym śmierci Laurel Lance). Po za tym świetnie by do siebie pasowali. Przykładem kiedy Oliver chciał oszczędzić życie Isabel Rochev (Summer Glau) Nyssa się nie zawahała i zabiła ją, nawet powiedziała, że przez to powstrzymywanie się od niezabijania, jego miasto płonie.

Co sądzicie o nieco innej fabule serialu i prawdziwym związku małżeńskim Nyssy i Olivera? Komentujcie!