W ostatnim odcinku Arrow, choć widzowie spodziewali się opuszczenia więzienia przez Olivera, zostało to ukazane w dość zaskakującym i emocjonującym zwrocie akcji.

UWAGA: Spoiler do ostatniego odcinka Arrow: ”The Slabside Redemption”!

W odcinku widzimy Olivera przygotowującego się do wyjścia ze Slabside, lecz nagle Diaz przedostaje się do więzienia w celu ostatecznej zemsty na bohaterze i uwalnia wszystkich więźniów. Oliver pokonuje jednak Diaza i ostatecznie krzyżuje plan złoczyńcy, po czym zostaje wypuszczony na wolność.

Pytanie, co dalej z Oliverem. Więzienie z pewnością wywarło jakiś wpływ na bohatera, a sam Stephen Amell zapytany o to wypowiedział się na temat przyszłości Green Arrowa:

“Tak, dużo czasu spędziłem na rozmowach z Beth [Schwartz] o Oliverze, kiedy ten wyszedł. […] Ponieważ czuję, jak w pierwszym odcinku tego roku próbowaliśmy wdrążyć wiele nowych pomysłów, ale niekoniecznie miały one powiązanie z finałem 6 sezonu.”– wyjaśnia Amell. “Wiem, że chcieli powrotu Olivera na świat i jest on teraz nowym człowiekiem w ekscytujący sposób. Nawet dla Olivera było to dość przerażające doświadczenie, więc chciałem jego zmiany, sposobu działania i interakcji z ludźmi.”

Dodatkowo Oliver jest teraz zdemaskowany, co przedstawia go w dość nietypowej i ciekawej sytuacji w kolejnych epizodach.

“To jedna rzecz, której jestem bardzo ciekawy, w dodatku gdy sam niewiele wiem o tym.” Aktor wcześniej wspominał: “Jak wygląda Olivier w zespole, kiedy wychodzi z więzienia? Jaki jest to związek z mieszkańcami Star City? Wystąpił i ujawnił się jako Green Arrow. Musimy uszanować tę decyzję. Mieszkasz w tym miejscu i wszyscy o tym wiedzą, że przebywa tam Green Arrow. Jestem bardzo zainteresowany.

A Wy co sądzicie o przyszłości Green Arrowa? Zapraszam do dyskutowania na dicsordzie