Wieloletnia producentka filmów i seriali uniwersum X-Men, Lauren Shuler Donner, jest otwarta na crossover z serią Avengersów! “Jasne, czemu nie?” – powiedziała w wywiadzie podczas TCA dla Rotten Tomatoes.

“Słuchaj, to 18 miesięcy [stąd], więc kto wie. Uważam, że [Disney CEO] Bob Iger jest jednym z najmądrzejszych ludzi w kraju. [Przewodniczący Walt Disney Studios] Alan Horn jest starym przyjacielem. [Prezydent Marvel Studios] Kevin Feige był moim stażystą i asystentem, a następnie moim współpracownikiem w pierwszym filmie X-Men. Kevin i ja zaczęliśmy razem X-Menów, więc dla mnie, jeśli pracujemy z Kevinem, to jestem szczęśliwa.” – powiedziała Shuler Donner.

Disney zgodził się kupić aktywa filmowe i telewizyjne 21st Century Fox za 52,4 miliardów dolarów w grudniu. Aktualnie obie firmy oczekują, że proces regulacyjny wokół umowy potrwa od 12 do 18 miesięcy. Po tym czasie dzierżawione prawa Marvela, takie jak: X-Men, Deadpool i Fantastic Four, ostatecznie zostaną wprowadzone do wspólnego Marvela Cinematic Universe, gdzie znajdują się takie produkcje jak Avengers, Guardians of the Galaxy i Spider-Man.

Feige, obecnie wizjonerski szef Marvel Studios, miał kiedyś plan dla uniwersum X-Men, którym to studio Fox zdecydowało się nie podążać. Ma on podobno ochotę wykorzystać X-Menów w Marvel Cinematic Universe.

Czy w końcu Kevin Feige wykorzysta swoje świetne pomysły i połączy X-Menów z Avengersami w jednym filmie?! Byłoby ciekawie!