PODZIEL SIĘ

“Cloak & Dagger” jest pierwszym, marvelowskim serialem przygotowanym na potrzeby platformy Freeform. Jednak już teraz zostało potwierdzone, iż jest on częścią wielkiego, multimedialnego wszechświata Marvela, znanego jako MCU.

Serial dopiero co miał swoją premierę w tym tygodniu, ale już zaczęły się rozmowy na temat tego, czy nowa produkcja w jakiś sposób może być połączona z pozostałymi seriami oraz filmami Marvela. Wiedząc, że „Cloak & Dagger” został przygotowany przez inną sieć niż pozostałe, a także jak skomplikowane jest zestawienie połączenia uniwersum w serialach TV oraz filmach Marvela, wielu fanów było ciekawych, jak to wygląda w tym przypadku.

Na całe, nasze (fanów) szczęście, producent wykonawczy, Joe Pokaski, ukrócił wszystkie te spekulacje, domysły oraz domniemania, potwierdzając oficjalnie, że akcja „Cloak & Dagger” dzieje się w tym samym uniwersum co pozostałych produkcji MarvelaMCU. Do swojej wypowiedzi dodał również, że pomimo iż serial jest częścią MCU, to jednak obowiązuje ich nie wchodzenie na tematy związane z „Infinity War”, co jest zresztą w pełni zrozumiałe.

Pokaski wspomniał również, że już trwają rozmowy na temat tego, jak “Cloak & Dagger” zostanie połączony z innymi produkcjami oraz potencjalnym crossoverem.

“Mieliśmy już pewne, ekscytujące rozmowy o tym, jak zręcznie moglibyśmy wcielić Tandy i Tyrone’a [do innych własności Marvela].” – wyjaśnił. „Piękno tych dwojga polega na tym, że mogą pokazać się dosłownie wszędzie [tak, aby to miało sens].”

Oczywiście mając na myśli crossover, to w przypadku “Cloak & Dagger” chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby zestawienie go z „Runaways”, serią Hulu. Serie łączy zarówno ton, charakter, docelowa widownia, a także fakt, że w komiksach drogi wyżej wspomnianych postaci wielokrotnie się krzyżowały.

Dodatkowo Pokaski przyznał, że w sezonie pierwszym “Cloak & Dagger” pojawi się bardzo dużo różnych nawiązań do Marvela w postaci Easter eggów.

“Jest co najmniej z tuzin Easter eggów w pierwszym sezonie, które Marvel zatwierdził, a także kilka innych, które zgrabnie wplotłem.” – zapowiedział Pokaski. Producent potwierdził już włączenie Roxxon Corp., które w MCU pojawiło się już kilkukrotnie, dokładniej w „Iron Man 2”, „Agent Carter”, „Daredevil”, czy chociażby w „Iron Fist”. „Cieszymy się, że mamy Roxxon Gulf, naszą własną wersję Roxxon z Luizjany.”

Czy Wy również cieszycie się, że „Cloak & Dagger” czeka crossover z innymi produkcjami Marvela? Jaki Easter egg spodziewacie się ujrzeć w serialu?

Serial “Cloak & Dagger” miał swoją premierę wczoraj (dziś rano czasu polskiego) na platformie Freeform, gdzie zostały wyświetlone 2 pierwsze odcinki serialu.