PODZIEL SIĘ

W listopadzie na polski rynek dzięki wydawnictwu Egmont weszło wydarzenie o nazwie “Tajne Wojny”. Jedną z historii wchodzących w ich skład jest Spider-Man: Odnowić Śluby, którą mam przyjemność recenzować!

Na samym początku pragniemy podziękować wydawnictwu Egmont za przesłanie nam komiksu do recenzji!

KLIKNIJ ABY KUPIĆ KOMIKS! 

Scenariusz tego komiksu napisał Dan Slott, znany z serii Amazing Spider-Man i The Superior Spider-Man. Rysunki stworzyli Adam Kubert (Avengers i X-Men: AxisWolverine) i Scott Hanna (The Amazing Spider-Man).

Historia dzieje się na początku podczas walk z Regentem, czyli człowiekiem, który zabił i posiadł moce większości superbohaterów. Jedni z żyjących herosów próbują tworzyć własne ruchy oporu i przeciwstawiać się rządom Regenta, a jeszcze inni poddali się systemowi i żyją w cieniu. próbując uniknąć wykrycia przez władze.
Jedną z takich osób jest właśnie Peter Parker, który porzucił rolę Spider-Mana i razem z rodziną żyje w mieszkaniu, unikając konfliktów.

Przez, mniej więcej, połowę albumu widzimy Petera w roli bohatera, ale nie takiego, który ratuje ludzi, ale bohatera, który chroni rodzinę i haruje, by związać koniec z końcem. To przeplata się dodatkowo z wydarzeniami z przeszłości, które w pewien sposób wpłynęły na Parkera, którego widzimy jako kochającego ojca i męża, co jest bardzo fajne, ale oczywiście to nie może potrwać za długo. Nie zaspoileruję zbytnio, jeśli powiem, że wskoczył on później w czarny stój i nastąpiła walka, walka i jeszcze więcej bezsensownej, nudnej walki. Dla pierwszej połowy warto w opór, dla drugiej już niekoniecznie.

Rysunki są bardzo ładne, to znaczy – nie ma fajerwerków, ale Kubert i Hanna wykonali bardzo dobrą robotę, powiedziałbym, że na 5 z plusem! Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to mimika bohaterów. Moim skromnym zdaniem powinni oni mieć na twarzy o wiele więcej zmęczenia i bezradności.

Podusumowując: Warto kupić ten komiks za cenę, którą oferuje Egmont. Powyżej tej ceny byłby to komiks zupełnie nieopłacalny. Jednak warto zobaczyć Petera w nowej roli, jako ojca i męża. Rysunki są fajne, takie powiedziałbym w sam raz.

KLIKNIJ ABY KUPIĆ KOMIKS! 

Wydanie: 2018
Seria/cykl: MARVEL NOW, TAJNE WOJNY
Scenarzysta: Dan Slott
Ilustrator: Adam Kubert, Scott Hanna
Tłumacz: Piotr W. Cholewa
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 14.11.2018