The CW oficjalnie ujawniło resztę swoich seriali, które wystartują w tym sezonie, a wśród nich znalazło się iZombie.

Seria powróci w poniedziałek 26 lutego o godzinie 20 według amerykańskiej strefy czasowej (centralnej, czyli w Polsce będzie to wtorek), a więc będzie sąsiadować z Legends of Tommorow, a w dalszej części sezonu z Supergirl, która, jak już wiadomo, wróci po kolejnej przerwie na miejsce Legend.

Jak zapewne pamiętacie (a przynajmniej Ci, którzy serial oglądają), trzeci sezon zakończył się nieco dramatycznie, kiedy to w finale ustanowiono Seattle jako miejsce przyjazne dla zombie, wręcz czyniąc je swego rodzaju krajem dla nich właśnie. Według obsady serialu, kiedy wystartuje sezon czwarty będzie to swego rodzaju “nowa normalność” 

“Zaczniemy trzy miesiące po wydarzeniach z sezonu trzeciego, Stany Zjednoczone zamurowały Seattle, jak to miało miejsce w przypadku Zachodnich Niemiec.” – mówi showrunner serialu, Rob Thomas. 

Widać, że twórcy świetnie trafiają w klimaty polityczne, biorąc pod uwagę prezydenturę Donalda Trumpa i to, co było przez niego zapowiadane, a mianowicie wybudowanie muru na granicy z Meksykiem. Czy jest to zamierzone nawiązanie, czy też nie – tego się być może nie dowiemy.