Najnowszy serial z super bohaterem DC, „Black Lightning”, zadebiutuje już w przyszłym tygodniu. Podczas gdy wiemy, że akcja będzie toczyła się w osobnym wszechświecie, to jednak nie oznacza to wcale, że obsada serialu nie ma paru pomysłów, z jakimi innymi seriami chcieliby stworzyć crossover.

Ostatnio TV Guide zapytało obsadę “Black Lightning”, którego super bohatera chcieliby najbardziej zobaczyć w swoim show. Wybór od razu padł na Supergirl (Melissa Benoist) oraz Flasha (Grant Gustin).

“Jeśli miałabym wskazać postać z uniwersum DC, którą chciałabym, aby pojawiła się w serialu, to chciałabym, aby była to Supergirl” wyjawiła Christine Adams, która gra Lynn Pierce, byłą żonę tytułowego bohatera, Black Lightninga. „Chciałabym zobaczyć ją w serialu, ponieważ myślę, że ten show jest tak naprawdę o dziewczynach. To w końcu miejsce, w którym chcemy to zrobić. Chcemy, aby młode kobiety czuły się silniejsze, tak więc naprawdę sądzę, że Supergirl idealnie wpasowałaby się tutaj. Chciałabym zobaczyć je trzy razem, kopiących czyjeś tyłki”.

Dziewczyny, o których wspomina Adams, to Jennifer (China Anne McClain) oraz Anissa Pierce (Nafessa Williams). Jennifer i Anissa są córkami Lynn i Jeffersona Pierce’a aka Black Lightninga (w tej roli Cress Williams). Córki są powodem, dla którego Jefferson wraca do roli Black Lightninga. Lokalny gang – The One Hundred – zaczyna sprawiać coraz większe problemy wśród społeczności. Wraz ze wzrostem przestępczości, korupcji oraz przemocy Jefferson, który przez ostatnie 9 lat był ojcem oraz dyrektorem szkoły średniej, wraca na ulicę, przeciwstawiając się gangowi. Jak zauważyła Adams, wspomniała o wzmocnieniu kobiet, a córki Jeffersona również same są bardzo potężne. Jennifer jest opisywana jako niezależna, szczera z zainteresowaniami naukowo-sportowymi oraz posiadająca własne pasje. Anissa jest również utalentowaną, młodą nauczycielką, pracującą na pół etatu i jednocześnie uczęszczającą do szkoły medycznej.

Oczywiście nie każdy widzi Supergirl jako sposób do osiągnięcia „girl power”. McClain byłaby bardziej zainteresowana pojawieniem się szkarłatnego speedstera w serialu. Ma jeden prosty powód ku temu: chce się ścigać z Barrym Allenem (Grant Gustin).

“Black Lightning” będzie miał swoją premierę we wtorek 16 stycznia 2018 r. czasu amerykańskiego (środa rano czasu polskiego) w telewizji CW.