PODZIEL SIĘ
CONSTANTINE -- Pilot -- Pictured: Matt Ryan as John Constantine -- (Photo by: Quantrell Colbert/NBC)

Gdy John Constantine (Matt Ryan) oficjalnie dołączy do Legend w następnym sezonie jako postać pojawiająca się regularnie, producent wykonawczy, Phil Klemmer, mówi, że chce się upewnić, że charakter postaci pozostanie bez zmian i że przyłączenie Constantine’a znaczy zmianę dla Legend, nie odwrotnie.

Ryan grał Constantine’a przez pięć lat, od kiedy postać dostała swój własny serial na NBC o tym samym tytule. Od kiedy serial został anulowany, fani zawzięcie poszukiwali nowego domu dla postaci, jednakże większość wyraziła rozczarowanie osłabieniem wizerunku Constantine’a.

“Nie zdawałem sobie tak naprawdę sprawy z zapału fandomu.” – mówi Klemmer do ComicBook.com. “Właściwie odkryłem to przez przypadek. Szczerze powiedziawszy, umieściliśmy go w serialu, bo tego chcieliśmy. Nie ma tam żadnej cynicznej kalkulacji, by wprowadzić fanów innego bohatera. Myślę, że bawimy się świetnie z naszymi postaciami. Posiadanie Tali Ashe w serialu… Ona jest naprawdę świetna. Gdybym miał wybrać opisujący ją przymiotnik, powiedziałbym, że jest po prostu spoko dziewczyną. Czuję to samo w stosunku do Constantine’a i Matta. Osobiście nie potrafię wyobrazić sobie Constantine’a posiadającego mieszkanie na Waveriderze. Chcę, by pozostał po prostu Constantinem. Nie chcę nigdy mieć sceny z nim robiącego pranie, bo kolesie jak Constantine mają zawsze czyste ubrania.”

“Większość ludzi nie widzi go jako zabawnego kolesia, ale myślę, że to jest właśnie coś dobrego w naszym serialu. Nie chcę jednak sprawić, by przez to był mniej fajny. Nie chcę również, by musiał dostosowywać się do Legend. Myślę, że to zależy od nich, czy zaakceptują Johna takiego, jakim jest.”