PODZIEL SIĘ
Arrow -- "Suicidal Tendencies" -- Image AR317B_0318b -- Pictured: Brandon Routh as Ray Palmer / The Atom -- Photo: Cate Cameron/The CW -- © 2015 The CW Network, LLC. All Rights Reserved.

Badacze MIT wynaleźli sposób na zmniejszanie przedmiotów do skali nano za pomocą lasera, jednak gwiazda serialu Legends of Tomorrow Brandon Routh chce przekazać im wiadomość, że niezależnie od tego, jak cool jest to, co zrobili, są lata świetlne za Atomem.

Gestem, który może być traktowany tylko i wyłącznie jako “wszystko dla zabawy“, Routh, który gra Raya Palmera/ The Atoma w serialu DC o superbohaterach, opublikował na tweeterze udostępniony post CNN na temat przełomu w nauce. Zanim jednak w pełni docenił to odkrycie, nie mógł się powstrzymać od zażartowania:

“Ta ekipa jest sporo po czasie😂. A tak na serio – jak to się stało?”

Żarty żartami, ale przyznać trzeba, że wynalazek MIT jest bardzo imponujący. Według CNN laser, który został wymyślony może każdą prostą strukturę zmniejszyć do jednej tysięcznej jej oryginalnego rozmiaru. W teorii, ta technologia może mieć zastosowanie w przeróżnych dziedzinach, w tym w tworzeniu mniejszych mikroskopów, małych robotów, czy nawet soczewek w komórkach. Mogłaby być ona również użyta do produkcji bardziej nowoczesnych leków na raka, aby mogły one precyzyjniej trafiać w chore komórki.

Musimy oczywiście pamiętać, że cały czas mówimy o prostych strukturach, a oznacza to, że nie jesteśmy jeszcze na etapie, gdzie zmniejszeniu będzie mógł podlegać człowiek, jak widzieliśmy to nie raz w serialu Legends of Tomorrow w wykonaniu Raya Palmera.

Niezły wynalazek, prawda?