PODZIEL SIĘ

Serial “Gotham” powoli dobiega końca, jednak czas Bruce’a jako Batmana dopiero się rozpoczyna – dowiedzieliśmy się tego na comic-conowskim, finałowym panelu w Nowym Jorku.

Producent wykonawczy, John Stephens, dołączył na scenie do obsady na ich ostatnim panelu podsumowującym całą przygodę z serialem. Było dużo informacji, od lekkich napomknięć, przez dość spore spojlery, jednak David Mazouz czekał do ostatniej chwili, by wyjawić najważniejszego newsa – końcówka serialu “Gotham” pokaże początek kariery Bruce’a jako Batmana!

“A tak.” – mówił Stephens w ostatnich minutach – “David, chcesz o tym powiedzieć?

“Bruce spotka swojego pierwszego nietoperza!” – mówił Mazouz – “To bardzo ekscytujące.”

Na panelu stało się jasne, że od tego sezonu Bruce zacznie aktywnie uczestniczyć w walce o miasto. 5 sezon będzie czerpał podstawy z komiksów “Zero Year” oraz “No Man’s Land”, w których Gotham jest odizolowanym, kontrolowanym właściwie tylko przez przestępców miastem. Jest to idealna okazja dla młodego Wayne’a do trzymania miasta w ryzach, przynajmniej do czasu kiedy władze będą mogły interweniować.

Talking about the #Gotham good guys! #WBNYCC @realdavidmazouz@Gotham pic.twitter.com/S5AGbwZ4uh

— Warner Bros. TV (@warnerbrostv) October 7, 2018“Bruce and Gordon are working very intimately this season,” he said. “Bruce is kind of always around the G.C.P.D., and everybody’s just doing what they can. The city is hanging on by a thread, and we’re just waiting for the government to finally start the reunification process.”

Partnerstwo między Bruce’em a Jamesem Gordonem będzie podstawą opowieści o Batmanie, jednak wszystko nabierze nowego znaczenia w tym kontekście. Pokazując starania Bruce’a, jego heroizm i publiczne oddanie przed przemianą w Batmana, scenarzyści dadzą podstawy do frustracji związanej z wadliwym systemem, co ostatecznie wprowadzi go na ścieżkę mściciela.

Premiera Gotham odbędzie się w 2019 na Fox. Kto czeka z niecierpliwością?