PODZIEL SIĘ

Firma DC Entertainment wydała oświadczenie, w którym to fani otrzymują spojrzenie na to, jaki kształt będzie miała platforma streamingowa DC Universe po jej uruchomieniu jeszcze w tym roku!

Wraz z platformą powstanie oczywiście aplikacja DC Universe, która będzie domem dla filmów, seriali i komiksów z dziesięcioleci istnienia marki DC. Animacje, seriale telewizyjne i filmy, które wypełnią aplikację, począwszy od kreskówek Supermana reżyserii Dave’a Fleischera po popularne filmy z Batmanem produkcji Tima Burtona.

“Stworzenie nowych sposobów dostępu dla konsumentów do naszych najpopularniejszych i najbardziej znanych marek i franczyz, a także do ekskluzywnych, nowych treści, kiedy tylko chcą, na wybrane przez nich urządzenia, jest jednym z najważniejszych priorytetów naszego studia. Platforma DC UNIVERSE zapewnia fanom miejsce, w którym mogą dostosować swoje doświadczenia i nawiązać bezpośrednie relacje z DC w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie mogli tego zrobić.” – powiedział Craig Hunegs, prezes Warner Bros. Digital Networks.

Aplikacja będzie również zawierała miejsca na najnowsze wiadomości, interakcję z fanami i “stale rosnącą” encyklopedię DC, a także możliwości zdobywania nagród, uczestnictwa w konkursach i kupowania ekskluzywnych produktów.

Fani mogą zarejestrować się już teraz, aby uzyskać dostęp do wersji beta, która zostanie otwarta w sierpniu 2018 roku. Dostęp do wersji beta umożliwi uczestnikom przetestowanie nowej cyfrowej platformy i dostarczy cennych informacji zwrotnych na temat wczesnej wersji usługi, zanim oficjalnie zostanie uruchomiona jesienią tego roku.

Na tę chwilę DC Universe zapowiedziało trzy seriale aktorskie: Titans (2018 r.), Doom Patrol i Swamp Thing (oba seriale zadebiutują w 2019 r.). Dodatkowo będziemy mogli cieszyć się z wielkiego powrotu serialu animowanego Young Justice oraz nowy projekt animacji z Harley Quinn (2019 r.).

Nie zabraknie również starszych produkcji, które będą zremasterowane w jakości HD, takie jak: Batman: The Animated Series i dawna wersja Wonder Woman. Do tego wybrane filmy animowane: Justice League: The Flashpoint Paradox, Green Lantern: First Flight i Wonder Woman.

Włodarze zadecydowali również, iż udostępnione komiksy nie będą dostępne tylko na urządzeniach mobilnych, ale także na Roku, iOS, Android, Apple TV, Amazon Fire TV i Android TV jak i również na przeglądarkach internetowych. Zgodnie ze stwierdzeniem włodarzy “fani mogą przewijać ulubione komiksy w zaciszu swojej kanapy z rodziną lub przyjaciółmi i zobaczyć, jak ta tętniąca życiem forma sztuki zadziwia jak nigdy dotąd.” Wybrany zbiór tysięcy komiksów DC będzie dostępny dla członków DC UNIVERSE.

DC twierdzi, że społeczność w ramach DC Universe będzie społecznością wspólnie integrującą się, w której członkowie będą mogli personalizować swój profil, udostępniać listy i prowadzić dyskusje [Pewnie coś a la TVTime – przyp. red.]. “Zaprojektowany, aby był miejscem możliwym do znalezienia wspólnoty i dzielenia się ulubionymi produkcjami lub najnowszą listą komiksów ‘musisz to przeczytać!’. Członkowie będą mieli również do swojej dyspozycji forum do publikowania informacji, znajdowania przyjaźni i dzielenia się pasjami związanymi z DC w przestrzeni wspólnoty w aplikacji DC UNIVERSE.” – twierdzą włodarze DC.

Encyklopedia DC, do której to fani będą mogli wnieść swój wkład, będzie zawierała opis setek postaci i miejsc DC. Ponadto członkowie będą mieli szansę wygrać nagrody premium, w tym odblokowanie gier, dostęp do wydarzeń popkulturowych, wyjątkowe doświadczenia i wiele innych.

Platformą DC Universe zarządza Sam Ades, dyrektor generalny i starszy wiceprezes Warner Bros. Digital Network z siedzibą w Burbank.