PODZIEL SIĘ

Czas na piąty i ostatni artykuł z cyklu poświęconego easter eggom podczas Elseworlds. Choć niewątpliwie najważniejszą informacją była zapowiedź Kryzysu na nieskończonych Ziemiach, odcinek był pełen ukłonów w różne strony.

Dziś mamy dla Was wyjątkowo dużo smaczków, więc od razu przejdźmy do rzeczy.

#1 Czołówka Johna Deegana

W drugiej części Elseworlds Grant Gustin zajął się wprowadzającym monologiem, występując jako Oliver Queen i przedstawiając zupełnie nową czołówkę, którą Stephen Amell będzie prawdopodobnie prezentował przez resztę sezonu 7. Dzisiejszy trend kontynuował John Deegan, który opowiedział nam trochę o sobie i doświadczeniu, którego zaznał dzięki Księdze przeznaczenia otrzymanej od Monitora.

#2 Zatrzymaj nas lub uratuj niewinnych ludzi

Odkąd Deegan przepisał rzeczywistość, by stać się bohaterem, jakim sobie siebie wyobraża, Oliver ma rozwiązanie, jak można mu szybko uciec: zagraża cywilom i zmusza “Supermana” do wyboru między ochroną swojego wizerunku a powstrzymaniem Olivera i Barry’ego. Deegan postanawia ocalić cywilów, pozwalając naszym bohaterom uciec.

#3 Gary

“Jesteście moimi bohaterami! … No cóż, nie bohaterami. Legendami.” Tak mówi Gary Green do Trigger Twins (zbrodnicze tożsamości Olivera i Barry’ego w natenczas aktualnej linii czasu Deegana) i to jest oczywiście mrugnięcie okiem do Gary’ego jako postaci, która została stworzona i pojawia się w Legends of Tomorrow. We właściwej linii czasu Gary pracuje dla Biura Czasu – które nadal może istnieć w tej, którą rządzi Deegan, ponieważ jeden z guzików na jego barmańskiej koszuli wydaje się przypinką Biura Czasu. Może jest pod przykrywką? 😛

#4 Najgorszy kumpel Supermana

Jimmy Olsen, zanim zaczął spuszczać łomot Trigger Twins, żartuje, że nie nazywają go najgorszym kumplem Supermana za nic. To oczywiście odwołanie do Jimmy’ego jako najlepszego kumpla Supermana. Miał nawet długą serię komiksów o nazwie Kumpel Supermana, Jimmy Olsen.

#5 Kosmiczne Kowadło

Fani zastanawiali się, czym dokładnie jest młot przypominający Mjolnir, który Lois trzymała w promocyjnych materiałach. W samym odcinku nie otrzymaliśmy odpowiedzi, na szczęście aktorka, która wcieliła się w postać, napisała co nieco na ten temat na Twitterze.

Wiele osób pytało mnie o młot, który Lois miała, więc wysłałam SMSa do współprowadzącego Roberta Rovnera / producenta #Supergirl w celu wyjaśnienia, a on powiedział: “To młot słoneczny z kosmicznego kowadła.” Nadzieja, która usuwa wszelkie zamieszanie. 👍 #Elseworlds

Kosmiczne Kowadło pojawiło się w Supermen All-Star; istniała w Twierdzy Samotności i pozwalała Supermanowi na tworzenie maleńkich słońc, którymi nakarmił bywalca, którego złapał.

#6 Zabójcza groźba Supermana

Zasadniczo niemożliwe jest oglądanie “Supermana“, który grozi, że złapie czyjąś szyję, nie zakładając, że gra w kontrowersję związanej z tym, jak zabił generała Zoda w Człowieku ze stali. Co ciekawe, poprzedni epizod Supergirl sugerował, że Clark zabił także Zoda na Ziemi-38.

#7 Lot dookoła Ziemi

Jeśli nie załapaliście tego easter egga, prawdopodobnie nie oglądaliście Superman: The Movie. W ten właśnie sposób Człowiekowi ze Stali udaje się odwrócić czas w tym filmie i uratować Lois Lane przed zbliżającą się śmiercią. Jak to dokładnie działa, biorąc pod uwagę, że czas nie jest faktycznie związany z obrotem planety, tego nie wie nikt, ale w crossoverze, gdzie rzeczywistość była już dość wypaczona przy wielu okazjach, ta odrobina pseudonauki z Flashem i Supergirl to naprawdę małe piwo.

#8 Śmierć Barry’ego i Kary

Ponieważ ta historia wprowadza Kryzys na nieskończonych Ziemiach jako przyszłoroczny crossover CW, nie jest szczególnie zaskakujące, że decyzja Olivera o przepisaniu przeznaczenia ma coś wspólnego ze zmianą losów tych postaci. Ale nawet “śmierć” przewidziana przez Clarka w Księdze Przeznaczenia przypomina trochę to, co stało się z Barrym podczas Kryzysu w komiksach.

#9 Muzyka

Muzyka w scenie pomiędzy OliveremMonitorem łączy w sobie motywy Arrow, Supergirl i The Flash, tworząc wyjątkową muzykę.

#10 Jon Kent

Lois Lane jest w ciąży, co oznacza, że ​​Jonathan Kent jest prawdopodobnie w drodze. Jest całkiem spora szansa, że Lois pojawi się podczas Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach, aby scenarzyści mogli wykonać całą metaforę śmierci i odrodzenia, a la Power Girl w Zero Hour: A Crisis in Time. Jeszcze lepiej będzie, jeśli urodzi się dziecko, a minutę później zobaczymy jego nastoletnią wersję z Legionem Superbohaterów z przyszłości.

#11 Oświadczyny

Dostajemy również oświadczyny Supermana – jest to całkiem urocza scena, która naprawdę pokazuje chemię między Tulloch i Hoechlin. Ujawnia to również, że Superman zapłodnił Lois  przed ślubem.

#12 Psycho-pirat

Psycho-pirat, który odegrał niewielką rolę w drugiej części Elseworlds, pojawił się ponownie w końcowych momentach tego odcinka, aby powiedzieć Johnowi Deeganowi, że Światy będą żyć, światy będą umierać, a wszechświat nigdy nie będzie taki sam. To był marketingowy slogan dla serii komiksów “Kryzys na nieskończonych Ziemiach“, w której znaczącą rolę odegrał Psycho-pirat.


To juz wszystko, co twórcy pochowali w Elseworlds. Jak wypadł na tle pozostałych crossoverów? Daj znać na naszej ankiecie na Facebooku oraz podziel się opinią na Discordzie. 🙂