PODZIEL SIĘ

Dzisiaj przyszła pora na kolejną porcję smaczków z tegorocznego crossovera seriali Arrow, Flash i Supergirl.

#1 Nietoperze pamiątki

Wśród przedmiotów ukrytych w sali dowodów Arkham znajduje się maska Bane’a z filmu “Mroczny Rycerz Powstaje”, para okularów przeciwsłonecznych, które wyglądają jak noszone przez Hugo Strange’a, laska Riddlera (która wygląda jak ta, którą Jim Carrey używał w Batman Forever ), parasol Pingwina oraz oczywiście dostajemy toksynę strachu, która daje naszym bohaterom żywe halucynacje, które napędzają następną scenę.

#2 Powrót arcyłotrów

Co prawda nie taki stuprocentowy easter egg, ale chciałbym wam tylko napomknąć, że w tym odcinku mały powrót zaliczył nie tylko Malcolm Merlyn, ale również Reverse Flash, który być może  powróci do Central City już w nowym roku.

#3 Nora Fries

W drugim odcinku spotkaliśmy również żonę Stephena Amella. Wcieliła się ona w Norę Fries, która pochodzi z komiksów DC o Batmanie, gdzie była śmiertelnie chorą żoną Mr. Freeze’a. Freez zamroził ją i zajął się poszukiwaniem lekarstwa. To kolejna z postaci, które po raz pierwszy pojawiły się w Arrowverse.

#4 Najznakomitsza para

Supergirl i Batwoman opowiadają sobie o wszystkim i decydują, że mogłyby stworzyć “najlepszy duet na świecie”. Jest to ukłon reżyserów w stronę długiej serii z udziałem Supermana i Batmana.

#5 Doctor Destiny

John Deegan jest crossoverową wersją złoczyńcy Doktora Destiny. Księga ofiarowana mu przez Monitora to Księga Przeznaczenia, która może być użyta do zmiany struktury czasoprzestrzeni.

#6 Jim Lee

Jim Lee, współwydawca DC i chief creative officer, przedstawił jeden z pierwszych szkiców przekazania księgi przez Monitora w ręce Johna Deegana. W tle widzimy panoramę Gotham.

#7 Kryzys na Nieskończonych Ziemiach

Najbardziej zauważalnymi “pisankami” są te, które budują fundamenty pod Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Flash z Ziemi-90 ostrzega przed nadchodzącym Kryzysem, a Monitor mówi o kimś, kto jest o wiele potężniejszy nawet od niego, oraz że ta osoba dąży do zniszczenia całego multiwersum. Jest to najprawdopodobniej ukłon w stronę Anty-Monitora, największego złoczyńcy Kryzysu i zabójcy zarówno Supergirl, jak i Flasha w komiksach.

#8 Trigger Twins

Monitor po raz drugi ofiaruję księgę przeznaczenia Johnowi Deeganowi, który znowu wprowadza zmiany w rzeczywistości. Następnie widzimy Barry’ego i Olivera ubranych identycznie. Znaleźli gazetę, której nagłówek głosi, że są poszukiwanymi przestępcami znanymi jako Trigger Twins.

Komiksową wersję Trigger Twins tworzą Tom i Tad Triggerowie, wprowadzeni do komiksu Detective Comics#667 w 1993 roku. Para spotyka się, gdy próbują obrabować ten sam bank w tym samym czasie. Biorąc pod uwagę, jak bardzo są do siebie podobni postanowili razem dokończyć napad i uciec.

#9 Czarny Superman

John Deegan przekształcił się w Supermana w nowej rzeczywistości. Było to chyba najbardziej oczywistym scenariuszem zwłaszcza po żarcie, że “powinien stać się Flashem”, a następnie powiedzeniem do niego, żeby “myślał o większych rzeczach”.

Czarny kostium Supermana był używany kilkukrotnie. W komiksie był używany zarówno przez samego Supermana (jako strój regeneracyjny związany z technologią Kryptonu po powrocie z martwych), jak i przez Superboya-Prime, znanego złoczyńcę powiązanego z Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach, który wierzył, że jego sposób jest “lepszy”.

To już wszystkie easter eggi z drugiego odcinka. Znaleźliście jakieś inne? Podzielcie się z innymi w komentarzach lub na naszym discordzie.