PODZIEL SIĘ

Poprzednio przedstawiłem wam easter eggi z pierwszego odcinka. Dzisiaj dostaniecie do przeczytania smaczki z drugiego epizodu crossovera.

#1 WSTĘP

Drugi odcinek rozpoczął się wraz z Oliverem Queenem, który na początku odcinka przedstawił swoje nowe wprowadzenie tuż po wyjściu z więzienia – ale była to rzeczywistość Elseworld – czyli grana przez Granta Gustina.

#2 Deathstroke Drugi

Z synem Slade’a Wilsona, czyli Joem spotkaliśmy się już w ubiegłym sezonie w serialu Arrow, podczas fabuły, która również sprowadziła Roya Harpera na krótki czas, zanim wyruszył ponownie z Thea Queen. Tutaj widzimy go dwukrotnie – raz jako Deathstroke w walce z ARGUS na czele z Digglem, a potem w roli policjanta na końcu odcinka wraz z Malcolmem Merlynem i Ricardo Diazem.

#3 Kryzys na Ziemi-X

Ten sam most, gdzie Diggle toczy walkę z synem Deathstroke’a mogliśmy zauważyć już rok wcześniej podczas crossoveru na Ziemi-X. Wtedy to Supergirl stoczyła na nim bitwę z kilkoma Dominatorami.

#4 Vesper Fairchild

Osoba z radia, z którą Oliver najwyraźniej miał jednodniowy związek, to Vesper Fairchild. W komiksach była gospodarzem programu radiowego i romansowała z Bruce’em Wayne’em. Została zastrzelona na polecenie Lexa Luthora (wówczas Prezydenta Stanów Zjednoczonych). Jej śmierć doprowadziła do tego, że Batman na krótko porzucił swoją tożsamość Bruce’a Wayne’a.

Biorąc pod uwagę, że ona wciąż żyje w Arrowverse, możemy bezpiecznie wykluczyć jej śmierć jako powód zniknięcia Bruce’a.

#5 Nikt nie mówi o Gotham

Pomysł, że wszystko w Gotham istnieje sobie przez cały ten czas i nigdy nie pojawiło się w innych serialach od CW, jest rodzajem głupiej idei, która działa wystarczająco dobrze. Z pewnością druga część crossoveru dobrze to przyjęła. Świat zewnętrzny nie wydaje się wiedzieć o zniknięciu Bruce’a Wayne’a, a Batman wciąż jest uważany za miejski mit!

#6 Nolan & Burton

Czy ktoś jeszcze zauważył, że czcionka używana we wszystkich reklamach “Elseworlds” to czcionka z filmu Batman z 1989 roku? Albo, że sygnał nietoperza i logo Wayne Enterprises są uderzająco podobne do tego z Mrocznego Rycerza? Cóż, połącz sobie to wszystko z walką rozgrywającą się na rogu ulic Nolana i Burtona. Takie smaczki kontynuują długotrwały trend Arrowverse, jakim jest nadawanie nazw (często ulic, szczególnie we Flashu) po twórcach, którzy przyczynili się do powstawania superbohaterów.

#7 Lucius Fox

Kate zaproponowała Supergirl i spółce pomoc od “jednego z pracowników R & D Bruce’a”, który nadal ma biuro w zrujnowanym budynku. Czy Lucius Fox nadal będzie kręcił się wokół pustych przedsiębiorstw Wayne’a jeśli Batwoman dostanie swój własny serial?

#8 Szekspir

Popiersie Szekspira, dostrzeżone w biurze Kate, a nawet wskazane przez Karę, było miłym akcentem. Pod głową pierwotnie ukryta była dźwignia, używana przez pierwszego Batmana, do otwarcia przejścia do jaskini.

#9 Batman z Ziemi-38

Tak jak podejrzewaliśmy, opierając się na nieprzyzwoitych komentarzach w stronę Supergirl, Ziemia-38 ma własnego Batmana/Bruce’a Wayne’a i jest on zaprzyjaźniony i ostatnio pokłócony z Clarkiem Kentem/Supermanem. Najwyraźniej nie brakuje go w akcji tak jak na Ziemi-1.

#10 Więźniowie

Nazwiska więźniów na zewnątrz cel Arkham były dość sprytnym sposobem ukrycia “pisanek” dla fanów przez samych twórców. Na tabliczkach widnieją takie postacie jak: Oswald Cobblepot (Pingwin), Pamela Isley (Poison Ivy), Edward Nigma (Riddler), Basil Karlo (Clayface) i Marc Guggenheim, który napisał ten epizod i był showrunnerem całego crossovera.

To dopiero połowa easter eggów z drugiego odcinka. Jutro dostaniecie kolejne, a na dzisiaj to tyle. Podzielcie się z innymi w komentarzach, swoją opinią o crossoverze, lub na naszym discordzie.