PODZIEL SIĘ

Ostatnio poznaliście tylko część easter eggów. Zauważyliście wszystkie? Dzisiaj druga część z pierwszego odcinka Elseworlds.

 

Zaczynamy!

 

#1 Komorowe toalety

Fani od zawsze zastanawiali się, czemu więźniowie nie mają toalety w więzieniu dla meta-ludzi. W odcinku nie tylko dowiedzieliśmy się, że one istnieją, ale również jak je otworzyć i popsuć.

#2 Anatoly

Anatoly Knyazev został wspomniany jako człowiek, który nauczył Olivera swojej specjalnej techniki wybijania kciuka, żeby móc uwolnić się z kajdanek. Wolicie jego wersję serialową czy filmową z filmu Batman vs Superman?

#3 Argo City

We wcześniejszych odcinkach Supergirl Kara wspominała, że Clark jest na urlopie w Argo u swojej cioci. Jak dowiedzieliśmy się w tym odcinku, zabrał ze sobą również Lois Lane – swoją partnerkę życiową, która zna jego bohaterską tożsamość. Superman wspomina również Góry Kryształowe, które są główną cechą geograficzną Kryptonu.

#4 “Nowy pseudonim Clarka”

Superman i Lois Lane podczas pobytu na Argo byli nazywani dziwnymi gośćmi. Jest to odniesienie do czasów, kiedy prowadził audycje radiowe i telewizyjne, gdzie często był nazywany “obcym gościem z innej planety”. Z czasem ten przydomek stał się częścią jego tożsamości podobnie jak tekst “szybszy od pędzącej kuli”. W latach 90. powstała nawet postać o nazwie “Strange Visitor“.

#5 Zemsta Barry’ego

Tej sceny nie trzeba nawet tłumaczyć, bo wszystko zostało wytłumaczone w dialogu. Oczywiście decyzja Barry’ego o strzeleniu Oliverowi w plecy, kiedy eksperymentowali z ich mocami i ograniczeniami, była udanym prankiem. Amell zrobił dokładnie to samo podczas poprzedniego jednego z treningów 4 lata temu.

#6 A.M.A.Z.O.

Amazo to android stworzony przez Anthony’ego Ivo i Dr. Morrowa (który stworzył również Red Tornado w Supergirl), który ma zdolność naśladowania mocy Ligi Sprawiedliwości.

Przez lata było wiele różnych ujęć Amazo. Najciekawsze jest to, że istnieje jego wersja, która nie mogła naśladować nikogo, bo była jakby Ligą Sprawiedliwości… Więc pokonali go, rozwiązując ligę, a następnie pokonując go, kiedy nie mógł ominąć oprogramowania, żeby wchłonąć czyjeś moce.

#7 “Przełamanie czwartej ściany?”

Nawet Ralph znalazł się w tym zestawieniu. Będąc niczym Deadpool, przełamał czwartą ścianę, kiedy zdał sobie sprawę z tego, ile przeżyli już w tym tygodniu, mówi w stronę kamery “… i to nawet nie we wtorek”, nawiązując do faktu, że jest to pierwszy nowy odcinek Flasha, który został wyemitowany w niedzielę zamiast we wtorek kiedykolwiek.

#8 Zakręcony piątek

Początkowo aktorzy próbujący wytłumaczyć, co się stało, odwoływali się do filmu “Zakręcony piątek”. Niestety nie jestem w stanie ustalić, do którego konkretnie, gdyż powstały już aż 3 filmy o tym tytule i podobnej fabule, polegającej na zamianie ciał przez dwójkę osób.

#9 Diggle znowu to zrobił

Po raz kolejny Johna Diggle’a dopada choroba lokomocyjna, kiedy jest transportowany przez superszybkość Flasha. Zaraz po dotarciu do celu jego żołądek nie wytrzymuje i musi skorzystać z kosza na śmieci. Ten żart pojawił się już wielokrotnie i mógłby się już więcej nie pojawić.

To już wszystkie easter eggi z pierwszego odcinka. Znaleźliście jakieś inne? Podzielcie się z innymi w komentarzach lub na naszym discordzie.