PODZIEL SIĘ

Być może nie jest już ,,Mystery Girl” z The Flash, ale nadal jest kilka sekretów o Norze Allen, które jeszcze nie zostały ujawnione – aż do teraz.

W najnowszym odcinku Iris podjęła poważne starania, aby poprawić swoje relacje z Nora włączając w to próbę przyrządzenia wyszukanego domowego śniadania, które tylko dowiodło, że jej wysiłki nie działają, a Iris nie potrafi gotować – coś to najwyraźniej pozostaje prawdą nawet w przyszłości. Pomimo wysiłków Iris, Nora nadal była obojętna i zimna w stosunku do niej i nie dała Iris nowego numeru telefonu. Nora posunęła się nawet do faworyzowania innej bloggerki – Spencer Young.

Mimo tego, że Spencer ostatecznie kończy jako przestępca, pomaga ona ujawnić kilka sekretów z życia Nory. Na samym początku Nora uważa, że Spencer jest słodka i kiedy staje z nią twarzą w twarz w celu ustalenia, czy spragniona sławy pseudo-dziennikarka jest meta-człowiekiem, Nora jest tak zdenerwowana i rozproszona, że nie może tego zrobić. Iris musi interweniować, co prowadzi do innych głównych odkryć na temat Nory.

Wydaje się, że powód, dla którego Nora jest tak zimna w stosunku do Iris, polega na tym, że w przyszłości Iris wszczepi w nią układ tłumiący jej moc. Nora dorasta, nie mając pojęcia o jej mocy, przynajmniej nie wcześniej niż na sześć miesięcy przed jej przybyciem do 2018 roku. Nora odsłania przed matką jeszcze czerwoną bliznę.

Zainteresowanie Nory osobą Spencer zdaje się wskazywać, że jest to prawdopodobnie nowa postać LGBTQ wspomniana podczas panelu w San Diego Comic-Con w lipcu.  W tym czasie fani spekulowali, że być może orientacja Nory stanowi problem dla Iris, ale teraz wiemy, że to układ tłumiący moc, który stanowi klin między matką i córką. Ten chip może ostatecznie być wskazówką dla trajektorii, w której znajduje się całe Arrowverse, zmierzając w kierunku skrzyżowania “Elseworlds”, ale także jest bardzo zgodny z historią komiksów z kanonicznej córki Iris i Barry’ego, Dawn Allen.

W komiksie, w którym mieszka Dawn, jest miejsce, w którym eksploatowane są metaludzie, a planeta była nękana przez szerzącą się ksenofobię. Było tak źle, że Iris zachęcała Dawn i jej brata Dona do ukrywania swoich mocy, by ich chronić. Jeśli przyszłość w The Flash jest naprawdę ponura, może się to wiązać z inną, ponurą wersją przyszłości, którą widzieliśmy wcześniej – w odcinku Legends of Tomorrow ,,Star City 2046”.