PODZIEL SIĘ

Wszystko wskazuje na to, że do Playerunknown’s Battlegrounds wkrótce zawitają przynajmniej dwie postacie ze świata DC tj. Harley Quinn i Joker. Przypomnę tylko, że Marvel miało już swój epizod z Fortnitem.

Komentarze graczy pod filmikiem promującym nowe skórki do PUBG’a są pełne nadziei na nowe doświadczenia. Z wielu z nich można wywnioskować, że wraz z nadejściem postaci z DC będzie wiązał się ciekawy event w grze. Plotki i domysły graczy mówią o trybie ucieczki z więzienia, którego prędzej mogli doświadczyć gracze na serwerach prywatnych.

Na tę chwilę jestem pewien, że nie będzie on w ogóle podobny do trybu gry, który fani Fortnite’a mieli przyjemność wypróbować w maju. Mowa tu o trybie, w którym mogliśmy zdobyć Rękawicę Nieskończoności i wcielić się w Thanosa z filmu Avengers: Infinity War.

Wygląda na to, że DC ma zamiar promować swoją twórczość również w grach. Co za tym idzie, wojna tych dwóch komiksowych gigantów na rynku gier video może przybrać nieco nową formę, wplątując elementy swoich marek w najpopularniejsze tytuły. Mam cichą nadzieję, że będzie coraz więcej takich crossoverów między grami a filmami superhero, bo zwiększa to szanse na nowe, atypowe rozwiązania w grach.