PODZIEL SIĘ

Filmowanie kolejnego sezonu serialu „Daredevil” ruszyło pełną parą i wciąż trwają. Dzięki temu fani zaczynają poznawać, jakiej fabuły mogą się spodziewać, kiedy to jeden z flagowych seriali Marvel Television powróci na platformę Netflix.

Jedną z kluczowych postaci w kilku seriach produkowanych przez Netflix jest wciąż Karen Page. Wygląda jednak na to, że tym razem również przeszłość Karen zostanie wzięta na tapetę i zostanie wyeksplorowana, na co wskazują udostępnione na Twitterze zdjęcia. Przede wszystkim zdjęcia, o których mowa, wskazują, że nowy sezon albo pokaże retrospekcje z przeszłości Karen, albo wróci ona do swojego rodzinnego miasta.

Poniżej zdjęcia, o których mowa:

Na zdjęciach widać budynki oraz znaki drogowe, które znajdują się w miejscowości o nazwie Fagan Corners. Fikcyjne miasto znajduje się w Vermont i to właśnie stamtąd, według komiksowego pierwowzoru, pochodzi Karen. Sceny są kręcone w północnej części stanu Nowy Jork, w rejonie Hudson Valley.

To może w pewien sposób wybiegać poza fabułę „Born Again”, z której, jak plotka głosi, sezon trzeci miałby w dużej mierze czerpać.

W komiksie Karen Page powraca w rodzinne strony, aby rozpocząć śledztwo w sprawie zniknięcia jej ojca. W ślad za nią rusza również Matt Murdock. Razem odkrywają, że stał się super złoczyńcą, przybierając imię Death’s-Head. Pomiędzy nim a Daredevilem wywiązuje się walka, która kończy się tym, że złoczyńca poświęca swoje życie, aby uratować swoją córkę.

To właśnie po tej historii Daredevil wyjawia swoją sekretną tożsamość Karen. Oczywiście w serialu już do tego doszło w sezonie 2.

Jak donosi portal Hudson Valley 360, zdjęcia pochodzą z 9 epizodu sezonu trzeciego „Daredevila”. To może oznaczać, że kolejny sezon zostanie rozszerzony o dodatkową liczbę epizodów lub też to, że kolejność kręcenia zdjęć do epizodów jest celowo pozbawiona chronologii. Są to oczywiście spekulacje, gdyż oficjalnie nie ma informacji, jakoby sezon 3 miał liczyć więcej niż 13 epizodów.

Również mało prawdopodobnym wydaje się, że wielkim złym sezonu 3 będzie ojciec Karen, zwłaszcza że świetny Vincent D’Onofrio postanowił powtórzyć swoją rolę jako Wilson Fisk aka Kingpin i to w bardzo poważny sposób (cokolwiek to miałoby znaczyć).

Natomiast fakt, że Karen znajdzie się w swoich rodzinnych stronach w epizodzie dziewiątym, może wskazywać właśnie na wykorzystanie retrospekcji w serialu. Nawet aktorka, która wciela się w postać Karen Page, czyli Deborah Ann Well, jakiś czas temu wyraziła chęć głębszego wyeksplorowania postaci, którą odtwarza. Pierwszy sezon nawiązywał do kryminalnego półświatka, z którego panna Page wydawała się uciec. Zapowiedziano również pojawienie się zmarłego brata Karen oraz tajemniczych okoliczności, które pojawiły się w trakcie incydentu.

Miejmy nadzieję, że już niedługo poznamy więcej szczegółów odnośnie sezonu 3 serialu „Daredevil”. W obecnej chwili  nie ma informacji, kiedy epizody zadebiutują na platformie.