PODZIEL SIĘ

Opublikowany w piątek przez osobistego trenera Arazi Fitness, Nagama Washingtona, post wydaje się potwierdzać, że w sezonie 3 serialu „Daredevil” w roli zobaczymy Wilsona Bethela.

Na zdjęciu w poście obok Washingtona można zobaczyć Charliego Coxa, odtwarzającego rolę Daredevila, po stronie lewej oraz Bethela po stronie prawej zdjęcia.

Pierwotnie Wilson Bethel został obsadzony w listopadzie do roli określanej mianem kluczowej, cokolwiek by to oznaczało. Opis roli wskazywał na to, że postać będzie agentem FBI, który ma odegrać znaczącą rolę w konflikcie pomiędzy Diabłem z Hell’s Kitchen a Wilsonem Fiskiem, Kingpinem (w tej roli świetny Vincent D’Onofrio).

Z informacji ujawnionych nieco później przez serwis That Hashtag Show można było wywnioskować, że Bethel zagra Bullseye’a – jednego z najniebezpieczniejszych zabójców w świecie Marvela oraz często pojawiającego się w komiksach wroga Daredevila. Marvel nie potwierdził jeszcze tej informacji do tej pory.

Wstępne informacje odnośnie roli opisują postać jako „dobrze zbudowanego oraz społecznie wypaczonego agenta FBI”, który „potrzebuje struktury oraz reguł, aby stłumić ciemność skrywaną wewnątrz siebie” oraz „musi hamować swój temperament”.

Jak wielu z Was pamięta z komiksów, Bullseye często był przedstawiany jako najemnik wynajęty przez Kingpina. Pod patronatem Wilsona Fiska zabił również dwie ukochane Matta Murdocka, Elektrę oraz Karen Page. Co ciekawe, w świecie komiksowym występował prywatnie pod dwoma nazwiskami, Lester oraz Benjamin Pointdexter.

Scenarzysta komiksowy, Jason Aaron, podczas jego runu w serii „Punisher MAX” przedstawił Bullseye’a jako strzelca wyborowego oraz najwyższej klasy kombatanta walki wręcz. Wtedy został nazwany Sheldonem Pendergrassem.

Oczywiście nie ma dowodów na to, że któreś z powyższych imion i nazwisk jest jego prawdziwym. Jedynie czego możemy być pewni, to to, że zawsze cechował go wysoki próg bólu, zręczna celność oraz zamiłowanie do zabijania. Jak nie trudno się domyślić, na potrzeby serialu historia postaci może zostać ponownie opowiedziana na nowo.

Co ciekawe, niedawno w wywiadzie dla The Hollywood Reporter Charlie Cox wspomniał, że kolejny, trzeci już, sezon będzie czerpał poniekąd z „Born Again”. W opowieści, o której mowa, Wilson Fisk aka Kingpin poznaje prawdziwą tożsamość Diabła z Hell’s Kitchen, dzięki czemu zaczyna systematycznie niszczyć życie Matta Murdocka.

Ciekawa jest jednak myśl, jak to zostanie rozegrane w serialu, skoro po wydarzeniach z serialu “The Defenders” Matt Murdock/Daredevil jest oficjalnie uznany za zmarłego, jednocześnie przebywając pod opieką swojej matki, Siostry Maggie (Joanne Whalley).

Na te i na inne pytania odpowiedź poznamy pod koniec roku, kiedy sezon 3 serialu zostanie wydany na platformie Netflix.