PODZIEL SIĘ

Na reddicie jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowsze teorie dotyczące Avengers 4. Ta, którą Wam tym razem przybliżę, dotyczy Natashy Romanoff.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

W poście opublikowanym na kanale r/FanTheories użytkownik blaq_fenrir twierdzi, że reżyserzy Anthony i Joe Russo rozwiną wątek rozpoczęty w Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, co może oznaczać koniec dla Czarnej Wdowy.

(Avengers 4) Black Widow to Make the Sacrifice Play? from FanTheories

Bracia Russo powiedzieli, że elementy fabuły Avengers 4 można znaleźć w wojnie bohaterów. Być może Natasza dotrzyma słowa, że pomoże Rogersowi, by Tony nie mógł jej zaufać w pewnym momencie. A może jest chwila, w której Steve musi zaufać jej, aby uratować dzień i wie, że zdecydowanie może, co jest fabułą wracającą do Zimowego Żołnierza. Nat poświęci się (może dla Kamienia Duszy), oszczędzając Steve’a i/lub Tony’ego. To skieruje Hulka i Bannera do pojednania i po raz pierwszy od wielu lat doprowadzi Avengers do ostatecznego zjednoczenia. Nawet więcej niż sama Wojna bez granic; nawet wtedy nadal nie było zaufania. Miłość ich znów połączy.

Ponieważ Wdowa nie zgadzała się z rozkazami i pozwoliła Kapitanowi Ameryce uciec z lotniska pod koniec Civil War, Tony Stark mógł się wahać, by zaufać byłemu szpiegowi podczas jej próby naprawienia niszczycielskich szkód powstałych w wyniku pstryknięcia Thanosa.

Wspominając przeszłość Nataszy jako wyszkolonej w KGB zabójczynię, użytkownik reddita wierzy, że bezinteresowne poświęcenie się jej członkom drużyny wymazałoby z niej piętno przeszłości, oszczędzając zarówno Steve’a, jak i Tony’ego przed decyzją podjętą przez Thanosa przy wyborze zamordowania swojej córki Gamory, aby uzyskać Kamień Duszy na Vormirze.

Jej śmierć wywołałaby wówczas bardzo potrzebne pojednanie między Hulkiem i Bruce’em Bannerem, niegdysiejszym kochankiem Natashy, po tym jak ten pierwszy odmówił wyjścia w Wakandzie podczas Infinity War. Ofiara Wdowy mogłaby również zjednoczyć Avengerów, którzy zostali podzieleni, odkąd schizma między Team Cap a Team Iron Man rozdarła zespół w czasie Civil War.

Joe Russo swego czasu powiedział, że Wdowa i Kapitan stali się zahartowanymi w boju przyjaciółmi podczas wydarzeń przed i w trakcie Infinity War A ich relacje znajdą się na znacznie, znacznie gorszej granicy w “pothanosowym” świecie.

O tej oraz innych teoriach możemy podyskutować na naszym Discordzie, zapraszam 🙂