Odtwórca roli Thora, Chris Hemsworth, który dopiero co skończył nagrywanie do „Avengers 4”, chce jeszcze pozostać w Marvel Cinematic Universe w roli Mściciela z Asgardu.

“Właśnie, dosłownie dwa dni temu skończyliśmy kręcić ‘Avengers 4’ i to jest właśnie mój kontrakt – moja dotychczasowa umowa właśnie się zakończyła, więc to trochę jak ‘wow, to wszystko’” – powiedział Hemsworth serwisowi IGN.

Chris Hemsworth, który przyznał, że był znudzony odgrywaniem roli Thora przed pojawieniem się ponownie w „Thor: Ragnarok”, dodał, że ostatnie trzy występy jako złotowłosy bóg wzmocniły jego entuzjazm we franczyzę.

“Dwa lub trzy filmy temu myślałem sobie: ‘OK! Jeszcze kilka’. Podobało mi się, ale czułem się jak… Czułem się trochę ograniczony” – wyjaśnia aktor.

“Po ostatnim doświadczeniu z Taiką [Waititi, reżyserem „Ragnarok”] oraz tymi dwoma filmami z Avengers czuję, że wielokrotnie odmieniliśmy postać. Nawet w tych dwóch ewoluuje ponownie, a taka okazja we franczyzie nie zdarza się za często”.

“Tak więc, definitywnie czuję, że poczucie ekscytacji i entuzjazmu zostało we mnie odnowione i jest większe niż kiedykolwiek wcześniej, tak sądzę”.

“Jeśli będę miał możliwość zrobienia tego ponownie, to sądzę, że będę chciał to powtórzyć” – powiedział.

„Sądzę, że jest na to spore zapotrzebowanie w tej chwili lub istnieje o wiele większy zakres możliwości, gdzie Thor może teraz podążyć, co może zrobić, a to tylko dlatego, że trochę zburzyliśmy formę”.

“Thor: Ragnarok” drastycznie zmienił zarówno postać Thora, jak i jego tytułową franczyzę. Chris Hemsworth oraz nowy reżyser franczyzy, Taiki Waititi, wstrzyknęli we franczyzę trochę więcej humoru i zabawy.

Rewolucja spłaciła się hojnie, przynosząc Thorowi tytuł najbardziej dochodowego filmu solowego, a Marvel Studios po raz siedemnasty ma miejsce 1 podczas otwarcia w box office’ie.

„Thor: Ragnarok” od pewnego czasu jest najwyżej notowanym filmem Marvela przez serwis Rotten Tomatoes. Od tego momentu zarobił 849 milionów dolarów w kasie światowej.

Następny występ jako Thor Chris Hemsworth zaliczy w nadchodzącym wielkimi krokami „Avengers: Infinity War”. Rok później wystąpi również w jego kontynuacji, czyli „Avengers 4”.