Gdy seriale CW wrócą do nas po zimowej przerwie w przyszłym tygodniu, dołączy do nich nowy, debiutujący show „Black Lightning”. Jednakże, jak się okazuje, pomimo bycia super bohaterem DC nowy serial nie będzie częścią Arrowverse.

Akcja „Black Lightning” toczyć będzie w osobnym uniwersum, co według producenta wykonawczego Salima Akila daje najpierw serialowi szansę na wykreowanie jego własnego świata.

“Mówię to z całym szacunkiem, ale one nie są tak naprawdę związane z show, który tworzymy.” – Akil powiedział The Wrap podczas konferencji prasowej Television Critics Association w niedzielę. „Wspaniałe jest to, że Warner Bros. i CW pozwolili nam na wykreowanie naszego własnego świata. My naprawdę chcielibyśmy, aby ludzie poznali całą rodzinę, zanim zaczniemy się rozwijać na inne horyzonty.”

Informacja o tym, że „Black Lightning” nie będzie częścią Arrowverse (połączonego uniwersum seriali „Arrow”, „The Flash”, „Supergirl” oraz „Legends of Tomorrow”), zaskoczyła bardzo fanów, kiedy została po raz pierwszy ogłoszona. Aczkolwiek należy zauważyć, że to nie pierwszy raz, kiedy show rozpoczyna się, nie należąc do wspólnego uniwersum seriali. Podobną sytuację mogliśmy zaobserwować w przypadku „Supergirl”. Sezon pierwszy serialu rozpoczął się pod patronatem stacji CBS i był filmowany w Los Angeles, jednakże został przeniesiony do stacji CW, stając się częścią Arrowverse mimo tego, że Supergirl tak naprawdę żyje na innej Ziemi, dokładniej na Ziemi-38.

Co ciekawe, serial „The Black Lightning” nie pochodzi z innej sieci telewizyjnej, jak to miało miejsce w przypadku „Supergirl”. Zdjęcia są kręcone w Atlancie, a nie jak w innych show CW, w Vancouver.

Najbardziej interesującym faktem chyba jednak jest to, że „Black Lightning” ma inny typ historii do opowiedzenia. Serial opowiada o emerytowanym super bohaterze, który powraca do porzuconej przed laty roli w celu obrony miasta przed jednym z gangów. Patrząc po trailerze, klimat „The Black Lightning” wydaje się być ostrzejszy i bardziej polityczny niż inne produkcje DC/CW. To coś, co nawet gwiazda serialu, Cress Williams, powiedziała, że może utrudnić połączenie z Arrowverse.

„To mogłoby być trudne.” – powiedział Cress. „Chodzi o to, nie wiem… Nie widzę świata, gdzie miałbym opuścić moją społeczność, aby im pomóc. W zasadzie to mamy już tutaj ręce pełne roboty”.

Oczywiście to wcale nie oznacza, że jednak serial nie zostanie wcielony do Arrowverse. Nawet Akil w swoich komentarzach podczas konferencji prasowej TCA dał do zrozumienia, że pozostawił „tylną furtkę”. Tak więc w przyszłości serial może stać się częścią serialowego uniwersum CW. Akil już wcześniej przyznał przed fanami, że chciałby zobaczyć crossover pomiędzy „Black Lightning” oraz pozostałymi serialami.

Serial „Black Lightning” będzie miał swoją premierę za tydzień, dokładnie 16 stycznia 2018 r. czasu amerykańskiego w stacji CW.