PODZIEL SIĘ

Avengers: Infinity War dokonało wielkiej premiery na początku tego roku, ale jego następstwa nadal odczuwają fanatycy Marvela na całym świecie. Ten długo oczekiwany film rozpoczął 10-letni punkt kulminacyjny Marvel Cinematic Universe i to z krwawym hukiem. Thanos sławnie zabił znaczną część bohaterów w filmie, ale jury nie ma pewności, czy wszyscy zostaną wskrzeszeni.

Niestety, nie wygląda na to, że jedna z tych postaci dostanie taką przysługę. Podczas ostatniego wywiadu Tom Hiddleston ujawnił, że jest zadowolony z tego, jak historia Lokiego się zakończyła pomimo ciężkiego końca.

24 czerwca ACE Comic Con zadebiutowało w Seattle, a impreza zgromadziła gwiazdy Marvel Studios. Faceci tacy jak Tom Holland i Anthony Mackie zasiadali za panelami, ale Hiddleston był gwiazdą podczas sesji pytań i odpowiedzi. To tam brytyjski aktor otworzył się, opowiadając o Avengers: Infinity War i przyznał, że miał dużo czasu, by pogodzić się ze śmiercią Lokiego.

“Tak, więc znam tę scenę od dwóch lat. Spotkałem się z Marvelem w maju 2016 roku, a oni opowiedzieli mi historię Ragnaroka wraz z grafiką koncepcyjną. Przyszli Russo i przedstawiłem się. Cała czwórka usiadła i powiedzieli, że tak zaczyna się Infinity War – powiedział Hiddleston, wyjaśniając, w jaki sposób wiedza wpłynęła na jego występ w “Thor: Ragnarok”.

“Cała moja podróż przez ‘Thor: Ragnarok’ – wiedziałem, że to się zbliża. Pod koniec ‘Thor: Ragnarok’ Loki został ponownie zaakceptowany jako brat Thora.”

Podkreślając, w jaki sposób Loki zginął, by uratować Thora, Hiddleston powiedział publiczności, że czuję, iż istnieje moc w tym, jak jego postać została zabita wkrótce po odzyskaniu tytułu Odinson. “Kiedy przyjechałem, by nakręcić scenę w Infinity War, pomyślałem, że jest bardzo potężny, nazywa siebie Odinson, a to zamyka całą podróż Lokiego i to, co może zrobić. ” – powiedział aktor. “To [śmierć Lokiego] zaostrzyło emocjonalnie stawkę, która dramatycznie ją podnosi. Wiesz, że Thanos jest kimś, kto jest bardziej niebezpieczny niż ktokolwiek, kogo widzieliśmy wcześniej.”

Oczywiście fani uczestniczący w panelu zmagali się ze słodko-gorzkim wyjaśnieniem, ale są też tacy, którzy zastanawiają się, czy Loki mógłby powrócić do MCU. Każdy, kto zna Uniwersum Marvela, wie, że kilka postaci umiera i pozostaje w tym stanie – a Loki nie jest inny. Wszystko, począwszy od zmartwychwstania w ostatniej chwili do reinkarnacji, może utorować drogę powrotowi nordyckiego boga, ale wydaje się, że Hiddleston jest zadowolony, pozostawiając swoje dziedzictwo z Lokim. Czas ulubionego złoczyńcy fanów dobiegł końca, pozwalając mu żyć wystarczająco długo, aby stać się bohaterem.